Moravec si na úvod sezóny vystřílel páté místo, Krčmář jedenáctý

28. listopadu, 2020

Takový vstup do sezóny se nám líbí. Ondřej Moravec vybojoval v úvodním vytrvalostním závodě Světového poháru v Kontiolahti páté místo. Podpořil ho navíc jedenáctý Michal Krčmář.

Ondřej Moravec si pochvaloval, že se na úvod Světového poháru vrací vytrvalostní závod. Dnes v Kontiolahti ukázal proč.

Na střelnici byl pátý nejrychlejší a navíc jako jeden ze tří biatlonistů neminul ani jeden terč. Až do posledních metrů bojoval o medaili, nakonec skončil pátý s odstupem tří sekund na třetího Lessera a sekundy na čtvrtého Fillona Mailleta.

Ondra na střelnici řádil

I pátá příčka je pro Moravce nejlepším výsledkem od druhého místa v Ruhpoldingu 2018.

Poprvé v kariéře vyhrál Nor Sturla Lægreid, který stejně jako Moravec střílel čistě. Českého reprezentanta porazil o minutu a sedm sekund. Druhý byl další z Norů Johannes Thingnes Bø.

Medailisté na bezpečném pódiu

Výborně si vedl také Michal Krčmář. Sice udělal chybu hned na první položky, ale pak už se nemýlil a otevřel sezónu 11. místem.

Bimbo odstartoval do sezóny také dobře

Kousek chyběl k bodům 45. Adamu Václavíkovi (3 chyby), naopak hodně daleko k nim měli 76. Tomáš Krupčík (5) a 78. Jakub Štvrtecký (6).

Ohlasy českých reprezentantů pro ČT

Dobré výsledky českých mužů znamenají čtvrté místo v Poháru národů.

Čeští biatlonisté v dnešním závodě trefili 85 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 42 500 Kč!

Ve 14:20 jedou v Kontiolahti vytrvalostní závod žen. Muže čeká sprint v neděli v 10:30.