Češi v akci, 5. 3. – Na SP v Novém Městě jedou štafetu muži, na MSJ v Obertilliachu dorostenci a dorostenky

05. března, 2021

Sobota bude patřit štafetám. Po ženách se v této disciplíně utkají na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě i muži. Zároveň ve štafetách uzavřou své účinkování na Mistrovství světa juniorů v Obertilliachu dorostenci a dorostenky.

Poprvé od Mistrovství světa v Oslu 2016 bude českou štafetu rozjíždět Michal Krčmář. Tehdy si vedl náramně. Jen jednou dobíjel a předával jako třetí se ztrátou 7,5 sekundy.

Druhý úsek obsadil Ondřej Moravec, pro kterého to bude poslední mužská štafeta v kariéře. Naopak třetí v pořadí Milan Žemlička pojede teprve podruhé v kariéře.

Role finišmana připadla na Adama Václavíka. Ve štafetě se představí poprvé od Hochfilzenu 2019, kde pomohl českému týmu k pátému místu.

V této sezóně je nejlepším výsledkem českých mužů právě páté místo z Hochfilzenu. V Novém Městě byli Češi nejlépe šestí, a to na Mistrovství světa 2013. Tehdy finišoval Krčmář.

Podle předpovědi dojde k poměrně razantní změně počasí. Teploty klesnou lehce pod nulu a dopoledne bude lehce sněžit. Bílý poprašek pokryl Nové Město už v noci.

Souběžně se Světovým pohárem finišuje Mistrovství světa juniorů v Obertilliachu. Dnes se jedou dorostenecké štafety, které jsme podrobněji probrali v tomto článku.

11:00 – Mistrovství světa juniorů – štafeta dorostenek

14:00 – Mistrovství světa juniorů – štafeta dorostenců

15:20 – Světový pohár – štafeta mužů

  • Česká čísla: 9 Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Milan Žemlička, Adam Václavík
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 15:05 ČT sport, 15:05 Eurosport 1
  • Online výsledky

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík