Krčmář uzavřel sezónu 26. místem v hromadném startu

21. března, 2021

Michal Krčmář měl dobře rozjetý hromadný start ve švédském Östersundu, ale nevyšla mu poslední střelba této sezóny. Minul na ní čtyři terče a skončil až 26.

Postupem času měl ve švédském Östersundu utichat vítr, ale i tak na biatlonový areál nadále dopadaly větrné poryvy.

Michal Krčmář minul hned první terč závodu, po úvodní ležce nakonec musel na dvě trestná kola. Odjížděl jako 24.

Skupina s Bimbem

Na druhé ležce už Krčmář nezaváhal a posunul se na 21. příčku. Další posun, už na 14. místo, přišel po čisté první stojce.

Útok na elitní desítku se ale nekonal. Naopak, Krčmář po čtyřech chybách na závěrečné stojce klesl na 27. příčku. V závěru udolal Ukrajince Pidručnyje a finišoval jako 26.

Poslední metry Michala Krčmáře

Vyhrál Francouz Simon Desthieux před Rusem Eduardem Latypovem a Norem Johannesem Thingnesem Bøm.

Velký křišťálový glóbus získal Johannes Thingnes Bø, ten malý za hromadné starty jeho bratr Tarjei. Michal Krčmář obsadil celkové 23. místo.

Michal Krčmář trefil v dnešním závodě 14 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 7 000 Kč.