Markéta Davidová ovládla úvodní závod Světového poháru a jde do žlutého!

27. listopadu, 2021

Takhle jezdí vytrvalostní závody mistryně světa! Markéta Davidová v úvodním závodě Světového poháru v Östersundu neminula ani jeden terč a suverénně zvítězila. V neděli tak poprvé v kariéře oblékne žlutý trikot.

Report

Trenér Egil Gjelland v pátek večer předpověděl, že uvidíme krásný a férový závod. A že je velká šance uspět. Trefil se, stejně jako Markéta Davidová.

Mistryně světa z Pokljuky se dostala do vedení po druhé střelbě a už ho nepustila. Se čtyřmi nulami zvítězila s obrovským náskokem minuty a 18 sekund na druhou Rakušanku Hauserovou. Třetí Němka Denise Herrmannová byla o dalších pět sekund zpět.

Česká biatlonistka tak potvrdila střeleckou fazónu z předsezónních závodů a zároveň ukázala, že je na tom dobře i běžecky. Měla desátý čas. Ve Světovém poháru triumfovala potřetí.

Tady už tušila

Vítězství v prvním závodě sezóny znamená žlutý trikot pro nedělní sprint. Davidová ho oblékne pět let po Gabriele Soukalové.

Snad první z mnoha medailí v této sezóně

Druhý nejlepší výsledek ve vytrvalostním závodě v kariéře si připsala 33. Lucie Charvátová. Mrzet jí můžou dvě chyby na závěrečné stojce, celkově přičítala čtyři trestné minuly. A podobně jako Davidová dobře běžela, patřil jí 19. čas.

Další tři české reprezentantky na body nedosáhly. Jessica Jislová (4 chyby) skončila 58., Tereza Vinklárková (3 chyby) 63. a Eva Puskarčíková (4 chyby) 69.

Co to znamená?

Markéta Davidová vede kromě celkového pořadí i hodnocení biatlonistek do 25 let, má tak v držení také modrý trikot. České biatlonistky si dnes vedly dobře i týmově, v Poháru národů se se ziskem 351 bodů zařadily na pátou příčku.

České biatlonistky v dnešním závodě trefily 85 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 42 500 Kč.

Týmovky máme rádi

Výsledkový servis

Přečtěte si také:

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík