Téměř 300 žáků se zúčastnilo I. kola Českého poháru v Letohradě

17. ledna, 2022

Konečně! Po necelých dvou letech se opět sešly na startu žákovské kategorie. V letohradském areálu Šedivský lom závodilo 291 dětí ze všech koutů České republiky – od Aše až po Ostravu, od Starého Města pod Landštejnem až po Mikulášovice. Na programu byly sprinty a sprinty se skupinovým startem. Běhalo se klasickou technikou.

Hemžení při nástřelu

Pomohl mráz a parta

Počasí venkovním sportům dosud moc nepřálo, sněhová pokrývka se držela jen na hřebech hor. Naštěstí předchozí mrazivý týden pomohl organizátorům kvalitně zasněžit tratě v délce 1000 a 1500 metrů. „Po okruzích máme nastříkaný a upravený technický sníh ve vrstvě od 70 centimetrů do jednoho metru. Celé partě kolem Jirky Faltuse patří velké poděkování, protože makali doslova ve dne v noci,“ říká s uznáním ředitel závodů Vlastimil Vávra. „Navíc odvedli velký kus práce i při přípravě samotného areálu. Jsem rád, že to ocenili i mnozí trenéři.“

Jan Schorný (M12) ze Starého Města p/L

Díky, rozhodčí!

V průběhu samotných závodů bylo počasí takřka ideální. „Všichni jsme měli štěstí. Nepršelo, nefoukalo, mohli jsme se soustředit jen na samotné závody a závodění,“ dodává Vlastimil Vávra. „Myslím, že dobré počasí nejvíce ocenili rozhodčí, pro které to byly každý den dvě dlouhé směny. Moc si jejich pomoci vážíme.“

Karolína Špicarová z Jilemnice, 2. a 4. v kategorii W14

Žactvo na vzestupu

„Pro mě, protože se poslední roky pohybuji zejména kolem dorostu a dospělých, byla úroveň závodů velkým překvapením, a to jak kvalitou, tak i počty startujících,” říká ředitel závodů. “Velký pokrok udělala řada klubů, ale z mého pohledu byla nejvíce vidět KB Trefa. Mají hodně dětí i trenérské zázemí. Opravdu pracují dobře.“

Kanonýr a rychlík František Jelínek (M15) z KB Trefa

Medailové (ne)počty

V Letohradě se bojovalo o 16 sad medailí, tedy o 48 cenných kovů. Jak už naznačil Vlastimil Vávra, velký pokrok udělal klub KB Trefa z Kosmonos, a to se projevilo i na jeho zisku 11 cenných kovů (7-1-4), na pomyslném druhé příčce skončili žáci z SK NMNM (3-4-2), za nimi se umístil klub Krkonoše Vrchlabí (3-3-3), pak následovalo Staré Město p/L (2-0-1), BK Ostrov (1-1-0), domácí Letohrad (0-4-4, Jilemnice (0-3-0) a Střelka Brno s Harrachovem (0-0-1).

Dominika Kocmánková (W14) z SK NMNM

Ze sportovců dokázali opakovaně zvítězit Jan Schorný (M12) ze Starého Města p/L, Anna Maršounová (W12), Antonín Jelínek (M13) oba z KB Trefa, Dominika Kocmánková (W14) z Nového Města na Moravě, František Jelínek (M15) z KB Trefa a Eliška Polonská (W15) z Krkonoš. Mezi dívkami W15 došlo vůbec ke kuriózní situaci. Za Eliškou Polonskou skončila vždy druhá Ella Kunčíková a třetí Sára Červinková, přičemž všechny tři jsou z klubu Krkonoše!

Eliška Polonská (W15) z klubu Krkonoše Vrchlabí

Výsledky I. kol ČP žactva v sekci evidence.biatlon.cz

Další program ČP žactva

Český pohár žactva pokračuje druhým kolem už tento týden v Novém Městě na Moravě (21. – 23. 1.). Ve Vysočina Areně se bude bruslit. Na programu jsou biatlonkros a sprint.

Letohradští medailisté v M15: vlevo 2. a 3. Michael Málek, vpravo třetí ze sprintu Šimon Knápek, vpravo vzadu druhý ze skupinového startu Přemysl Doleček. V modrém Lukáš Kroupa z Jilemnice