Kateřina Pavlů 16. na úvod MSJ&D v USA. A ostatní? Ach, zase ta střelba!

24. února, 2022

Šestnáctá příčka dorostenky Kateřiny Pavlů je nejlepším českým výsledkem úvodního dne Mistrovství světa juniorů a dorostu v americkém Soldier Hollow. Ve středu byly v Utahu na programu vytrvalostní závody dorostenců na 12,5 km a dorostenek na 10 km. Jak si vedli další Češi? Petr Hák obsadil 25. místo a Svatava Mikysková skončila na 26. pozici. Obecně lze konstatovat, že se mladým českým reprezentantům nedařilo na střelnici.  Vyhráli Fin Arttu Heikkinen a Švédka Sara Anderssonová.

Dorostenci

Petr Hák prokázal běžecké kvality. Na trati byl třetí nejrychlejší, ale šest chyb ve čtyřech položkách je i v dorostu prostě moc. Ve výsledku z toho bylo solidní 25. místo. Ondřej Jiránek potěšil 16. běžeckým časem, ovšem na střelnici byl z celého startovního pole nejpomalejší (čtyři položky odstřílel za 3:26) a navíc pětkrát chyboval. Jan Gregor potvrdil devátým časem ve stopě běžecké kvality. Ovšem střelbu s devíti chybami lze vyhodnotit jen a pouze jako nepovedenou. Senzačně rozjel závod Jan Semirád. Po úvodní bezchybné ležce byl druhý, ale pak minul po jednom terči při druhé i třetí položce. A s časovou penalizací jako by mu ubývaly i síly. Závod pak završil čtyřmi chybami v závěrečné stojce a třetím nejpomalejším časem v závěrečném okruhu…

Dorostenky

Kateřina Pavlů příjemně překvapila. A to jak výsledným 16. místem, tak i 17. běžeckým časem. Sama však dobře ví, že střílet umí lépe, než se tomu stalo ve středečním vytrvalostním závodě (2+1+1+0). I tak z toho byl nejlepší český výsledek dne. Svatava Mikysková nezačala šťastně (2+1), ale ve druhé polovině závodu už neminula ani jeden terč a ve své premiéře na MSD obsadila slušnou 26. příčku. Kamila Orálková skončila po solidní střelbě (0+2+1+0) na 31. příčce. Za nejlepšími zatím zaostává v běžecké části (42. čas s odstupem 6:07). Kateřina Gotvaldová bude muset na středu rychle zapomenout. Trefila jen devět terčů z 20 a ani na trati nebyla ve „své kůži“, když měla 26. čas s odstupem 4:06 min.

Pohledem trenérů

Michael Málek, dorostenci

„Na klucích bylo poznat, že jsou na svém prvním šampionátu. Provázela je nervozita a na střelnici se jim to nepovedlo. Myslím si, že Honza Semirád závod trochu přepálil postupně víc a víc ztrácel. V závěrečném okruhu jej v krajině břišní píchalo a musel na chvíli zastavit. A pozitiva? U ostatních musím ocenit dobrý běh.“