Je to double! Tereza Voborníková vyhrála na MSJ po sprintu i stíhací závod! Navíc Mareček šestý!

28. února, 2022

Skvělá jízda české juniorky nemá konce. Po bronzu z vytrvalostního závodu a zlatu ze sprintu přidala Tereza Voborníková do své sbírky nejcennější kov i ve stíhacím závodě. V neděli na 10kilometrové trati byla v běžecké části nejrychlejší, a tak ji nezastavily ani tři chyby na střelnici (0+2+1+0), byť před závěrečnou položkou běžela “až” pátá. Podstatné ale bylo, že v poslední stojce trefila na rozdíl od soupeřek všech pět terčů. Nejrychlejším časem ve finiši pak odrazila útok Italky Auchentallerové a Norky Dokkenové.

Tereza Jandová obsadila 28. příčku, Kristýna Otcovská skončila 32. a Gabriela Masaříková doběhla na 39. pozici.

Jonáš Mareček

Po nepříliš vydařeném sprintu zaznamenali výrazný posun ve stíhacím závodě i čeští junioři Jonáš Mareček a Tomáš Mikyska. Na 12,5 km dlouhé trati vybojoval Jonáš Mareček šesté místo, když se zlepšil o 17 příček. Tomáš Mikyska doběhl osmý! Vyhrál Nor Martin Nevland.

Ondřej Mánek obsadil 33. místo a Luděk Abrahám proběhl cílem jako 46. v pořadí.