Mistrovství České republiky žactva v letním biatlonu se po 15 letech vrací do Prahy

14. září, 2022

Sezóna letního biatlonu žactva pro rok 2022 vyvrcholí od 16. do 18. září v Praze, kde se uskuteční domácí šampionát. V areálu Lochkov, nedaleko Pražského okruhu, jsou v pátek na programu oficiální tréninky, v sobotu se uskuteční sprinty a závody štafet, v neděli pak Mistrovství České republiky uzavřou závody s hromadným startem.

Nová lokalita

„Už je to opravdu dlouho, co jsme v Praze pořádali velké závody. Český pohár naposledy v roce 2010 a mistrovství dokonce v roce 2007,“ vrací se zpět v čase ředitel závodu Jan „Hugo“ Novák z Pražského biatlonového klubu. Šampionát se uskuteční v úplně nové lokalitě – v kynologickém areálu Lochkov. „Hledali jsem místo, které by nebylo daleko od naší základny na Barrandově a Lochkov jsme sledovali už dlouho.“  

Cesta do areálu

Příjezd do areálu Lochkov je poměrně jednoduchý, vede přímo z Pražského okruhu, sjezd „15“. Cesta z okruhu do areálu je v mapce vyznačena modrou barvou, možnosti parkování žlutě a přístup na závodiště oranžově. Červená barva pak vyznačuje prostor, kde je parkování zakázáno.     

Tratě a zázemí

Tratě povedou po loukách. „Možná bych okruhy přirovnal k motokrosovým tratím. Závodníci poběží nahoru, dolů, doleva, doprava. Myslím, že závody budou mít správnou dynamiku a budou přehledné,“ doplňuje Jan Novák.

Pořadatelé z PBK vybudovali v areálu Lochkov sociální zázemí, velký stan a nabízejí několik možností občerstvení. „Bude zde klasické rychlé občerstvení typu párek v rohlíku, ale také nabídneme kompletní stravování včetně obědového menu, které pro nás zajišťuje partnerský řetězec The Pub,“ říká ředitel závodu. Podrobné informace k občerstvení včetně jídelníčku jsou umístěny v sekci evidence.biatlon.cz.

Prostorný areál umožňuje vytvořit i stanové městečko. „Řekl bych, že i vzhledem k počasí kluby tuto možnost využijí.“

Program MČR žactva 2022

Další informace

Veškeré podrobnosti k šampionátu, včetně rozdělení klubů do skupin pro páteční tréninky, jsou uvedené v sekci evidence.biatlon.cz

Upozorňujeme, že prezentaci je nutné provést elektronicky přes web evidence.biatlon.cz, a to do pátku 16. 9. 12:00. Aktuálně je k MČR žactva v letním biatlonu přihlášeno více než 350 žáků.

Tomáš Hermann