Sedmá na světě! Tereza Voborníková zazářila ve stíhačce v Oberhofu

12. února, 2023

Loni se stala dvojnásobnou juniorskou mistryní světa, letos už září na šampionátu dospělých. Tereza Voborníková si dnes v Oberhofu dostíhala pro parádní sedmé místo.

Report

Na nástřelu to vypadalo, že si dneska biatlonistky užijí docela příjemnou stíhačku. Těsně před startem závodu ale padla tradiční oberhofská mlha.

„Na ležce jsem toho dneska moc neviděla. Jsem ráda, že spadlo aspoň něco. Když jsem odjížděla z podložky, tak jsem koukala, co tam zůstalo a co ne,“ glosovala dnešní podmínky Markéta Davidová. Vleže střílela s bilancí 2+1.

Markéta Davidová před pozdější vítězkou Julií Simonovou

O jednu trefu úspěšnější byla Tereza Voborníková. „Dneska jsem byla ráda, že jsem viděla nějaký terč. Stojky, myslím, tak náročné nebyly. Terč je o něco větší a člověk ho vidí líp. Vleže jsem střílela stereotypně. Prostě jsem najela na terč a vystřelila.“

Na zmíněných stojkách neminula dvaadvacetiletá biatlonistka ani jeden terč a do posledního kola odjížděla jako sedmá, těsně za šestou Francouzkou Jeanmonnotovou.

Terka finišovala skvěle, v závěrečném okruhu měla 6. běžecký čas, ale na posun vpřed to nestačilo. „Sedmé místo je pro mě super výsledek,“ usmívala se v cíli Tereza Voborníková, která si o 11 příček vylepšila své maximum mezi elitou.

Super výsledek pro Terku

Markéta Davidová udělala na stojkách po jedné chybě. V průběhu závodu jí to na trati odjíždělo (3., 5. a 7. časy v jednotlivých kolech), samotný závěr jí ale nevyšel a do cíle dorazila jako 16.

„Jsem taková uťáplá. Zatím se nemůžu pořádně rozjet,“ říkala držitelka 14. běžeckého času.

Tereza Voborníková dnes byla v běžeckém pořadí o dvě příčky výš, dvanáctá. V pořadí čistých časů ve stíhačce figuruje dokonce na pátém místě. Špatný závod nezajela ani Lucie Charvátová (2+2+1+1), které patřil 29. čistý čas. S číslem 59 dojela 41.

Lucka měla na trati solidní 20. čas

Nejlepší dnes i v součtu se sprintem byla Francouzka Julia Simonová, která tak sesadila z trůnu domácí Denise Herrmannovou-Wickovou. Bronz slaví po trnité cestě sezónou Norka Marte Olsbuová Røiselandová.

Co to znamená?

Tereza Voborníková už má s 59 body jistou premiérovou účast v hromadném startu, který pojede i osmá žena Světového poháru Markéta Davidová.

Výsledkový servis

Příští závod

Ženy pojedou svůj vytrvalostní závod až ve středu, muži o den dřív. Pokaždé od 14:30.

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík