Po mrazech odstartoval v kanadském Canmore IBU Cup. Ve sprintu Hornig 14. a Otcovská 19.

26. února, 2023

Po mrazivých dnech mohly být v kanadském Canmore konečně zahájeny závody IBU Cupu. V průběhu sobotních sprintů vystoupila teplota na -6°C a doprovázel ji nepříjemný vítr rychlosti kolem 4 m/s. Za daných podmínek solidně zastřílel Vítězslav Hornig (2+0), který vybojoval 14. místo, když na 10 km dlouhé trati mužů dosáhl 19. běžeckého času. V závodě žen na 7,5 km obsadila Kristýna Otcovská (1+2) 19. pozici. Na trati měla 20. čas.

Vítězslav Hornig (vpravo) s Mikulášem Karlíkem během tréninků v Canmore

Jak si vedli další Češi?

Mezi ženami skončila Eliška Václavíková (3+2) na 23. místě, když potěšila zejména 10. běžeckým časem. Na bod do klasifikace IBU Cupu dosáhla i juniorka Lenka Bártová (1+0), jež z české šestice nejlépe střílela

V kategorii mužů se v dobré běžecké formě vrátil k závodům Mikuláš Karlík (4+3). Na trati byl osmý nejrychlejší, v závěrečném okruhu měl dokonce čtvrtý čas. Ovšem střelba mu nesedla a v cíli byl 37. v pořadí. Jakub Kocián (2+1) obsadil 48. příčku.

V obou kategoriích nyní drží české týmy 10. místo v Poháru národů, což je jejich cíl (umožňuje pět startujících příští sezónu). Na programu jsou ještě čtyři z 22 závodů, které se do kvalifikace započítávají, přičemž úvodní kolo IBU Cupu v norském Sjusjoenu bylo zrušeno.