Ve finále supersprintu IBU Cupu v Canmore Hornig 11. a Otcovská 14.

27. února, 2023

Druhým dnem pokračovaly v kanadském Canmore závody IBU Cupu. Na programu byly supersprinty, jejichž kvalifikační část se započítávala do Poháru národů. Do finále pro 30 nejlepších postoupili Kristýna Otcovská a Vítězslav Hornig. Oba si i tam vedli velmi dobře. Vítězslav Hornig (0+0+0+2) vybojoval v závodě mužů 11. místo, Kristýna Otcovská (0+1+1+2) proběhla mezi ženami cílem na 14. pozici.

Teplota v Canmore už byla zcela normální,  -3°C.

Jak si vedli další Češi?

Těsně za postupem zůstali Eliška Václavíková (2+3, 31., +5 s), Jakub Kocián (1+0, 34., +5 s) a Mikuláš Karlík (2+3, 36., +9 s). Juniorka Lenka Bártová obsadila v kvalifikaci 46. místo (1+2, +1:26 min).

Kristýna Otcovská (č. 23) po startu finále supersprintu

Pohledem trenéra

Aleš Ligaun

„Týnu a Víťu musím pochválit za bojovné výkony. V průniku do elitní desítky jich scházelo snad jen více štěstí. Škoda do dvou chyb, které každý z nich udělal v závěrečné položce.

Týna makala, v posledním kole předjela čtyři soupeřky a dvě další stahovala. Kdyby tak byla trať o pár metrů delší… Opravdu podala dobrý výkon, zvedá se.

Víťa dlouho běžel i střílel velmi rychle, navíc přesně a byl čtvrtý. Jeho závěrečnou položku už ale poznamenala únava, když udělal dvě chyby. Pral se až do cíle a udržel 11. místo.

Eliška Václavíková, Kuba Kocián a Mikuláš Karlík zůstali těsně za postupem. To je škoda. Karlos se tady stále pere se střelbou, a to v obou položkách.

Jinak musím pochválit kluky ze servisu Mildu Faltuse a Davida Tolara. Naše lyže dnes byly perfektní.“