Michal Krčmář před domácími fanoušky 13. ve sprintu

02. března, 2023

Michal Krčmář dnes potěšil velmi pěkně zaplněnou Vysočina Arenu. V úvodním sprintu domácího Světového poháru obsadil 13. příčku. Bodovali i 36. Adam Václavík a 39. Tomáš Mikyska.

Report

Novoměstská střelnice dnes vypadala klidně, ale stejně se dost chybovalo. Možná kvůli náročnosti tratí, možná i kvůli podcenění. „Bylo to zvládnutelné, ale kluci to nezvládli,“ glosoval závod trenér českých mužů Michael Málek.

Se svým výkonem na střelnici byl spokojený jen ten nejzkušenější Čech. „Přišla malá chyba na ležce, to se občas stane, ale nechal jsem tam všechno a byl to povedený závod,“ říkal v cíli 13. Michal Krčmář. Střílel za 1+0 a na trati byl 14. nejrychlejší.

Jen o trochu pomalejší byl Adam Václavík (2+1), který rozšířil své bodové konto díky 36. příčce. „Mrzí mě ležka, protože jsem konečně zastřílel slušně stojku, se kterou se letos trápím.“

Dravý projev Michala Krčmáře

Velmi dobře běžel i Tomáš Mikyska (1+2), tentokrát ale neuspěl na střelnici. „Běžecky to pro mě byl asi nejlepší sprint, ale moc mě mrzí střelba,“ hodnotil Mikys závod, ve kterém dojel 39.

Dojezd Tomáše Mikysky

Jakub Štvrtecký (1+4) postoupil jako poslední do sobotní stíhačky, ve které tak bude mít český biatlon čtyřnásobné zastoupení. Novoměstský Jonáš Mareček (1+3) skončil 76.

První čtyři příčky dnes zabrali Norové, byť jim chyběl nemocný Sturla Lægreid. Vyhrál Johannes Thingnes Bø před svým bratrem Tarjeim Bøm a Vetle Christiansenem.

Norské pódium v NMNM

Už ve čtvrtek byly velmi pěkně zaplněné tribuny Vysočina Areny. „Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nám tu dělají fantastickou kulisu a ženou nás jak na trati, tak na střelnici,“ pochvaloval si Adam Václavík. „Fanoušci byli famózní, dobilo mě to energií,“ navázal Michal Krčmář. „Fanoušci byli super. Ženou nás dopředu za každé situace, což je velice povzbuzující,“ dodal Jakub Štvrtecký.

Co to znamená?

Michal Krčmář poskočil v celkovém hodnocení o jednu příčku, je čtrnáctý. V Poháru národů dnes byli čeští muži sedmí a udrželi celkovou pátou příčku. Náskok na šesté Švýcary zvýšili na 19 bodů, Italům už uskočili o 126 bodů.

Výsledkový servis

Příští závod

V pátek si poprvé vychutnají skvělou atmosféru v Novém městě na Moravě i ženy. Jejich sprint začíná také v 16:10.

Karel Halberštádt
Foto: