Domácí sprint vyšel nejlépe 16. Markétě Davidové

03. března, 2023

Doma chtěly české biatlonistky určitě výš. Ve sprintu v Novém Městě na Moravě bodovala jen 16. Markéta Davidová, kterou aspoň v sobotním stíhacím závodě doprovodí tři její parťačky.

Report

Takřka dvacet tisíc fanoušků vytvořilo ve Vysočina Areně bouřlivou kulisu, která vyhecovala Markétu Davidovou k raketovému startu. Na prvním mezičase byla rychlejší než Slovinka Lampičová.

Celá Vysočina Arena zaúpěla, když Makula minula poslední terč na úvodní ležce. Jednu chybu přidala i na stojce a obsadila 16. místo. Na trati byla 9. nejrychlejší.

„Běželo se mi líp než střílelo,“ zhodnotila česká reprezentantka výstižně závod. A pak už hovořila o fanoušcích. „Je to masakr. Opravdu neskutečná kulisa. Líbí se mi, že se tu fandí všem.“

Bez bodů, ale s postupem do stíhačky odcházejí z dnešního závodu 41. Tereza Voborníková (2+1), 44. Jessica Jislová (0+0) a 49. Lucie Charvátová (0+3), která přitom po první střelbě držela 10. příčku.

Pro Jess to byl dnes návrat po dlouhé zdravotní pauze. Ta se podle očekávání projevila na běžecké části.

Bez stíhacího závodu bude 75. Tereza Vinklárková (0+3).

Nové Město se opět proměnilo v Norské Město. Zvítězila Marte Olsbuová Røiselandová před Ingrid Tandrevoldovou. Na pódiu je doplnila Francouzka Anaïs Chevalierová-Bouchetová.

Co to znamená?

Markéta Davidová drží i po dnešku v celkovém hodnocení Světového poháru osmé místo. Osmé jsou i české ženy v Poháru národů, dnes dosáhly na desátý nejvyšší součet.

Výsledkový servis

Příští závod

V sobotu jsou na programu novoměstského Světového poháru stíhací závody. Muži vystartují ve 13:50, ženy v 15:45.

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík