Češi v akci, 12. 3. – Do hromadných startů v Östersundu zasáhnou Davidová a Krčmář

12. března, 2023

V závěrečný den Světového poháru v Östersundu půjdou do akce Markéta Davidová a Michal Krčmář. Teoretickou šanci na účast v hromadném startu má i Jakub Štvrtecký.

Markéta Davidová se do hromadného startu kvalifikovala jako sedmá žena Světového poháru. Ve dvou dosavadních hromadných startech obsadila 14. a 17. místo. Na mistrovství světa byla pátá.

Pohodlně se mezi elitní třicítku dostal i Michal Krčmář, který drží v celkovém hodnocení 13. příčku. V této sezóně se ale v hromadných startech ještě nevešel do Top 20.

Ze startovní listiny vypadnou kvůli zdravotním problémům bratři Bøovi a Slovinec Fak. Tím se Jakub Štvrtecký posune na pozici druhého náhradníka mezi biatlonisty, kteří získali nejvíc bodů v Östersundu. Otazník je i u Švéda Samuelssona, český reprezentant by pak potřeboval výpadek ještě jednoho závodníka.

Stíhacími závody dnes v kazašském Ščučinsku vrcholí juniorský světový šampionát. Závody juniorů a juniorek odvysílá živě ČT sport.

6:00 – Mistrovství světa juniorů – stíhací závod dorostenek

7:00 – Mistrovství světa juniorů – stíhací závod dorostenců

9:15 – Mistrovství světa juniorů – stíhací závod juniorek

10:20 – Mistrovství světa juniorů – stíhací závod juniorů

13:00 – Světový pohár – hromadný start žen

16:00 – Světový pohár – hromadný start mužů