Jedničky potvrdily roli. Mistry republiky v supersprintu jsou Michal Krčmář a Markéta Davidová

22. března, 2023

Davy natěšených fanoušků, rychlá a krátká trať i vidina konce sezóny stály za uvolněnou atmosférou mistrovství České republiky v supersprintu, které hostil jablonecký areál Mšeno-Břízky. Jak ale padly startovní výstřely, sportovci byli plně koncentrováni. Finálové závody nakonec opanovali ti, kteří byli nejlepší v českém reprezentačním dresu po celou sezónu – 9. žena celkové klasifikace SP Markéta Davidová a 13. v pořadí SP mužů Michal Krčmář.

Na startu Markéta Davidová

Z rozjížděk, které se jely na dvě položky formou intervalového startu, postoupily do finále vedle ostřílených harcovníků také dorostenecké naděje Ilona Plecháčová, Valerie Křížová, Veronika Bártová nebo Ferdinand Jansa.

Ve finále závodilo deset nejlepších na čtyři položky a sportovci absolvovali celkem pětkrát 800 metrů dlouhý členitý okruh. Michal Krčmář rozhodl závod stylem start–cíl. Naopak Markéta Davidová předstihla Jessicu Jislovou až díky bezchybné závěrečné položce.

Ilona Plecháčová: ještě před dvěma lety byla žákyní a nyní nuž konkuruje nejlepším českým ženám. V supersprintu doběhla pátá

„Jsem moc rád, že jsme tady v Jablonci mohli poděkovat našim fanouškům, kteří nás podporovali celou zimu. Supersprint byl sice mistrovským závodem, ale atmosféra byla přátelská a moc jsme si to všichni užili. Možná i proto, že to byl poslední závod sezóny a všichni se těšíme na volno. V Oslu už jsem poslední dva dny závodil s bolestmi zad a nebylo to ono. Teď zuju lyžáky a budu táta, a taky fanoušek. Těším se, že zajdu na hokej i na fotbal,“ spřádal plány čerstvý mistr České republiky v supersprintu Michal Krčmář.

A co Markéta Davidová? „Spánek, koně, a jinak žádný plán. To je přesně to, co potřebuju do dalších dnů. Sezóna byl dobrá, jen mě mrzí, že se mi nepovedl kvůli špatnému počasí poslední závod sezóny na Holmenkollenu. Tam jsem ztratila ještě lepší umístění ve Světovém poháru. Nakonec ale končím sezónu radostně, protože poslední položku supersprintu tady v Jablonci jsem dala za nula.“  

Ve finále supersprintu se představil i dorostenecký mistr světa ze štafet Ferdinand Jansa (8.)

Výsledkový servis

MČR supersprint – finále – rychlý přehled

Muži
1. Michal Krčmář (SKP Kornspitz) 12:40.1 (1+0+1+0)
2. Tomáš Mikyska (SKP Kornspitz) +22,0 (1+1+0+1)
3. Jonáš Mareček (SK NMNM) +52,8 (1+2+0+2)
4. Jakub Štvrtecký (SKP Kornspitz) +56,5 (2+1+1+2)
5. Jakub Kudrnáč (Jilemnice – jun.) +1:02,3 (2+0+0+0)
6. Ondřej Mánek (SKP Kornspitz – jun.) 1:07,8 (1+0+1+0)

Tři nejlepší muži supersprintu

Ženy
1. Markéta Davidová (SKP Kornspitz) 15:01,1 (0+2+3+0)
2. Jessica Jislová (SKP Kornspitz) +16,8 (0+1+2+2)
3. Tereza Vinklárková (SKP Kornspitz) +29,5 (1+0+3+0)
4. Eliška Václavíková (SK NMNM) +51,2 (1+1+2+2)
5. Ilona Plecháčová (Jilemnice – dor.) +1:01,3 (2+1+0+1)
6. Kateřina Pavlů (SKP Kornspitz – jun.) +1:28,1 (1+3+0+0)       

… a šest nejlepších žen

Kompletní výsledky kvalifikace

Kompletní výsledky finále

Tomáš Hermann