Ve sprintech IBU Cupu opět nejlepší dvojice Hornig a Otcovská

02. prosince, 2023

Druhým závodem pokračovalo ve finském Kontiolahti úvodní kolo IBU Cupu. Po vytrvalostních kláních byly v sobotu na programu sprinty. Z českého pohledu se opět dařilo dvojici Vítězslav Hornig a Kristýna Otcovská. Na 10 km dlouhé trati mužů vybojoval Hornig (1+0) 14. místo, mezi ženami skončila ve sprintu na 7,5 km Kristýna Otcovská na 15. pozici.

Vyhráli Norové Emilie Aagheim Kalkenbergová a stejně jako ve vytrvalostním závodě i Johan-Olav Botn.

Další české výsledky

Ve sprintu žen obsadila po bezchybné střelbě juniorka Lenka Bártová 54. pozici. Eliška Václavíková (1+1) skončila 61., Tereza Jandová (0+1) 72. a druhá z juniorek Veronika Novotná (2+1) byla klasifikována na 76. příčce mezi 98 startujícími.

V kategorii mužů obsadil junior Luděk Abrahám (2+1) 42. příčku a Ondřej Mánek (1+2) doběhl 61. v pořadí. Startovalo 103 mužů.