Velký skok Adama Václavíka ve stíhačce v Östersundu

03. prosince, 2023

Adam Václavík byl největším skokanem stíhacího závodu, který uzavřel úvodní podnik Světového poháru ve švédském Östersundu. Z 54. místa se posunul až na 34. místo. Body získali i další dva čeští muži.

Report

„Kdo by to byl řek, že budu nejlepší Čech,“ zabásnil si dnes v cíli stíhacího závodu Adam Václavík. Vyrážel jako poslední z českého kvarteta, až jako 54., ale v cíli byl 34. A mohlo být ještě líp.

Adam si dnes zapředjížděl

Adam odstřílel jeden ze svých nejlepších čtyřpoložkových závodů v kariéře. Dvou chyb se dopustil až na závěrečné stojce.

„Pustil jsem se do toho dneska po hlavě. Měl jsem plán střílet jako na tréninku, nebát se toho a zaplaťpánbůh to vyšlo. Až na tu poslední položku jsem spokojený. Samozřejmě je pořád co zlepšovat, ale mám první body a dnešní závod hodnotím pozitivně,“ říkal v cíli Adam Václavík.

Spokojený Adam Václavík

První body od Osla 2022 zapsal 36. Mikuláš Karlík (0+0+3+1). Ten ale podobně jako 37. Michal Krčmář (1+0+2+2) nebyl spokojený se svými stojkami. K bodům neměl daleko ani 42. Jonáš Mareček (0+2+0+1).

Mikuláš Karlík v objetí Adama Václavíka

Trio Karlík, Václavík a Krčmář se v běžeckém pořadí seřadilo od 23. do 25. místa. Na nejrychlejšího Johannese Bøho ztratili Češi lehce přes minutu.

Švédské fanoušky potěšil vítězstvím Sebastian Samuelsson, který měl v závěru víc sil než Němec Philipp Nawrath. Na Nora Vetleho Christiansena zbylo třetí místo.

Němec Nawrath ve žlutém

Co to znamená?

O jeden bod udržel žlutý trikot Philipp Nawrath před Sebastianem Samuelssonem. Nejvýše postaveným Čechem je Michal Krčmář na 26. místě.

Výsledkový servis

Příští závod

Světový pohár bude pokračovat až v pátek, kdy pojedou muži (11:30) i ženy (14:25) v Hochfilzenu sprinty.

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík