Ve vytrvalostních závodech IBU Junior Cupu na Pokljuce 5. Hák, 15. Malušek, 16. Gregor!

10. prosince, 2023

Další slibné představení mají za sebou české naděje v IBU Junior Cupu. Ve vytrvalostních závodech ve slovinské Pokljuce vybojoval Petr Hák (0+1+1+0) – na úvodním snímku – výbornou pátou příčku. Daniel Malušek (1+1+0+0) obsadil 15. místo a hned za ním doběhl 16. Jan Gregor (1+0+0+1).

Další česká umístění

Závodů juniorů na 15 km se nevydařil 70. v pořadí Jiřímu Blahovi (1+1+0+3) a zejména v sobotu šestému Davidu Eliášovi (4+3+1+2), který obsadil 96. místo ze 142 startujících.

Tým juniorek zdecimovaly různé zdravotní potíže, a tak se na start postavily pouze Kateřina Gotvaldová (0+2+1+1) v cili 31. a Kateřina Pavlů (0+1+3+2), jež obsadila 43. místo.

Pohledem trenérů

Jan Burian (junioři)

„Když budu hodnotit celý víkend, tak jsem spokojený. Páté a šesté místo, k tomu další tři umístění v Top 20. Kluci se tady opravdu dobře popasovali se střelbou. Petr, Dan, Honza a David i kvalitně běhali. Jirkův výkon byl trochu poznamenán předchozím nachlazením.  A v neděli byl David po sobotním úspěchu přemotivovaný a svázaný, hodně to poznamenalo jeho střelbu. Věřím, že se poučil.

Celkově to na Pokljuce bylo náročné, protože juniorské závody mají společnou mázu. Lyže tolik nejedou, k tomu vysoká nadmořská výška a těžké tratě. Sportovce to hodně bolelo.“

Lukáš Dostál (asistent trenéra juniorů)

„Mně se závody děvčat hodnotí těžko, protože holky zná nejlépe jejich trenér Jindra Šikola. Ten je ale s druhou částí našeho juniorského výběru na přípravě v Obertilliachu. V pondělí se v Rakousku všichni potkáme…

Musím říci, že v sobotním sprintu mě holky překvapily bezchybnými střeleckými výkony. To od nich bylo výborné představení. Jako nejsilnější se jevily obě Kateřiny, Gotvaldová a Paulů. U ostatních už  možná jejich běžecké výkony poznamenaly zdravotní potíže, které Anetu, Elišku a Gábinu potkaly ze soboty na neděli. Snad budou brzo v pohodě.“