Dvě 15. místa nejlepšími výsledky českých nadějí v úvodních sprintech IBU Junior Cupu II

13. prosince, 2023

V Jihotyrolském Ridnaun nebo, chcete-li, v severoitalské Val Ridanně bylo ve středu zahájeno druhé kolo IBU Junior Cupu. Z Českého pohledu jsou nejcennější 15. příčky Kateřiny Gotvaldové (0+0) – na úvodním snímku – ve sprintu dívek na 7,5km a Petra Háka (0+1) na desetikilometrové trati juniorů.

V první dvacítce nebo hned za ní se ještě umístili 17. Kateřina Pavlů (0+0), 20. Daniel Malušek (0+2), 23. dorostenec David Eliáš (0+0) a 26. dorostenka Heda Mikolášová (0+2). Bodovali ještě 36. Gabriela Masaříková (0+2) a 38. Ferdinand Jansa (2+1).   

Mimo bodované příčky pak skončili: 57. Jiří Blaha (2+1), 58. Jan Gregor (0+3), 60. Valerie Křížová (1+2), 64. Ilona Plecháčová (3+2) a 78. Vladimír Kocmánek (0+3)

Kateřina Pavlů

Pohledem trenérů

Jindřich Šikola (juniorky)

„Pokljuku jsem sledoval na dálku, protože s druhou částí týmu jsem byl ještě na přípravě v Obertilliachu. A už tam, ve Slovinsku, mi obě Katky a Gábina svými střeleckými výkony udělaly radost. Katka Gotvaldová střelbu za poslední měsíce stabilizovala. Navíc dokáže být rychlá i na trati. Dnes měla v posledním kole čtvrtý nejrychlejší čas! Škoda pomalejšího začátku. Katka Pavlů a Gábina Masaříková, to jsou rozené střelkyně, byť dnes Gabča vleže chybovala… Moc mě překvapila Heda Mikolášová. Má skvělý motor a střelecky potenciál na zlepšení. Valerii se sprint nepovedl, ale to nic neznamená. Má navíc a věřím, že to ukáže. Ilona bojovala s nachlazením a její vystoupení na trati i na střelnici tomu trochu odpovídalo.“

Jan Burian (junioři)

„Trio kluků mohu pochválit. Ostatním se sprint až tolik nepovedl. Petr Hák se na trati trochu trápil, o to je jeho výsledek cennější. Dan Malušek jel odvážně, po ležce se dotýkal elitní desítky. Stojku trochu zazdil, ale přesto se udržel v Top20. Kvalitní výsledek. Mám radost, že David Eliáš se po výpadku ve vytrvalostním závodě vrátil na dobrou střeleckou vlnu. Trochu jsme si to rozebrali a on dokázal ty poznatky přenést do výkonu. Je vnímavý.

Celkově jsem trochu rozpačitý z běhu, ale to jde částečně i za námi, realizačním týmem. Nezvolili jsme vhodné lyže a zřejmě ani struktury před společnou mázou celého startovního pole. Věřím, že v pátek se i v tom zlepšíme.“      

David Eliáš

Výsledkový servis

Sprint juniorů na 10 km

Analytické výsledky

Pořadí IBU Cupu

Pohár národů

Sprint juniorek na 7,5 km

Analytické výsledky

Pořadí IBU Cupu

Pohár národů

Tomáš Hermann

Foto: pro Český biatlon, Soňa Niková (SVK)