České ženy zůstaly ve sprintu v Oberhofu bez bodů

05. ledna, 2024

První závody roku 2024 se českému týmu nepovedly. Ženy dokonce zůstaly ve sprintu v Oberhofu bez bodů, nejlepší Jessica Jislová skončila 41.

Report

Ženy se dnes postavily na start po 99 mužích, což se projevilo na kvalitě trati. „Bohužel už jsme měly celou trať rozježděnou, ale zase to díky tomu bylo pro všechny stejné,“ našla přesto pozitivum Jessica Jislová.

Dnes byla z českých biatlonistek nejlepší. V náročných podmínkách odstřílela za 1+1 a na 41. příčce zaostala o sekundu za body.

„Vleže se mi vítr tak točil, že jsem se vykašlala na cvakání a snažila jsem se sama přemiřovat,“ glosovala Jess podmínky na střelnici.

Další Češky už chybovaly víc. Lucie Charvátová (3+1) skončila 49., Markéta Davidová (2+3) 59. a Tereza Voborníková (1+3) 67.

V běžeckém pořadí patřilo Davidové 19. místo a Charvátové 21. místo. Na nejrychlejší Justine Braisazovou-Bouchetovou ztratily téměř minutu a půl.

Francouzka i se dvěma chybami zvítězila před bezchybnou Němkou Franziskou Preußovou a jednou nepřesnou krajankou Sophie Chauveauovou, která poprvé v kariéře vystoupala na pódium.

Co to znamená?

Po závodě bez bodů si české biatlonistky pohoršily v celkovém hodnocení Světového poháru. Nejvýš zůstává 21. Tereza Voborníková. V Poháru národů byly dnes Češky 12., celkově zůstávají 8.

Výsledkový servis

Příští závod

V sobotu se v Oberhofu jedou stíhací závody. Ten mužský startuje ve 12:25, ten ženský ve 14:40.

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík