Středeční sprinty, úvodní disciplíny V. kola IBU Cupu, se českým reprezentantů nevydařily

10. ledna, 2024

Pouze tři z osmi českých biatlonistů bodovali ve sprintech IBU Cupu v italském Ridnaunu-Val Ridanně, přičemž nejlepším výsledkem bylo 30. místo Terezy Vinklarkové (0+2) na 7,5 km dlouhé trati žen. Ve stejné disciplíně brala tři body za 38. pozici juniorka Kateřina Gotvaldová (2+0). Osmatřicátý doběhl také Mikuláš Karlík (2+1) v 10 km dlouhém závodě mužů.

Další česká umístění

Těsně za body na 41. místě zůstaly dva sportovci. Kristýna Otcovská v kategorii žen (2+1) a Adam Václavík (1+3) mezi muži. Eliška Václavíková (2+0) skončila na 47. příčce a juniorka Kateřina Pavlů (1+0) uzavírala pátou desítku. Ondřej Mánek (2+0) byl klasifikován jako 71. v pořadí.

V Poháru národů IBU Cupu patří ženám osmé a mužům deváté místo.

Pohledem trenéra

Aleš Ligaun (muži)

“Střelba nic moc… Klukům se nepovedlo, to co chtěli, to co měli a to co zvládají. Zdáli se mi zbrklí a nervózní… A běžecky? Takový jejich průměr. Jsem přesvědčený, že mají navíc. Bohužel Ondra přišel o účast v hromadném závodě.”