Lucie Charvátová po třech letech zpátky v Top 10!

12. ledna, 2024

Nejlepší závod od bronzu z Anterselvy 2020 dnes zajela Lucie Charvátová. Ve sprintu v Ruhpoldingu skončila na skvělé 8. příčce.

Report

Lucie Charvátová odstartovala dnešní sprint nulou, po které držela 7. příčku. Na stojce tak dobře věděla, že útočí na fantastický výsledek. A stejně ji zvládla. S jednou chybou, po které odjížděla ze střelnice jako desátá.

„Měla jsem zatmění,“ glosovala Lucka své poslední kolo. Od začátku jsem jela rychle a bála jsem, že jsem to přepálila. Trochu jsem kontrolovala tepy před střelbou a v posledním kole jela, seč mi síly stačily.“

Finiš Lucie Charvátové

Česká reprezentantka měla nakonec sedmý běžecký čas a v cíli se dokázala zlepšit na osmé místo. „Je to krásné. Mám z toho neskutečnou radost,“ usmívala se před kamerou ČT sport.

Lucka a její tým Kästle (Dušan Kožíšek a Jiří Ročárek)

Lucka se dostala do elitní desítky po třech letech. Výš byla naposledy před čtyřmi lety na mistrovství světa v Anterselvě, kde vybojovala ve sprintu bronz.

A dařilo se i dalším dvěma Češkám. Tereza Voborníková brala díky dvěma nulám 19. místo, Jessica Jislová byla s jednou chybou kousek za ní na 21. příčce.

Skvělé střelecké vystoupení Terky Voborníkové

„Jak jsem maličká, tak mi tenhle profil tratí nesedí, ale snažila jsem se s tím pracovat, jak to jde. A dvě nuly mi dost pomohly,“ řekla Terka, které patřil 34. běžecký čas.

Jess to šlo na trati velmi dobře

„Dneska se mi jelo hrozně hezky,“ potěšilo zase Jess, která zajela 25. běžecký čas. „Vůbec jsem se nešetřila a snažila se do toho jít. Docela dost jsem si to užívala a jediné, co mě mrzí, je ta jedna rána vestoje.“

Méně se dařilo Markétě Davidové, která byla po dvou chybách 46. Do nedělní stíhačky půjde s mankem takřka dvou minut na vítězkou Norku Ingrid Tandrevoldovou. Lucie Charvátová bude na startu ztrácet 48 sekund, další dvě Češky těsně přes minuty.

Makula na trati v Ruhpoldingu

Co to znamená?

Tereza Voborníková se posunula v celkovém hodnocení na 20. příčku, Jessica Jislová na 22. příčku a Lucie Charvátová na 34. Markéta Davidová drží 28. místo. České ženy zapsaly pátý nejvyšší součet do Poháru národů, ve kterém si upevnily 7. příčku.

Výsledkový servis

Příští závod

V sobotu ve 14:30 se jede v Ruhpoldingu sprint mužů, do kterého zasáhnou čtyři čeští reprezentanti. Na startu bude chybět Tomáš Mikyska. „Tomča musí začít pozvolna závodit. Odjel dva závody před Vánocemi v Novém Městě, dva v Oberhofu a jeden tady v Ruhpoldingu. Potřebuje také trénovat, protože má velké manko. Myslím, že mu pauza prospěje. Z únavy by se pak těžko vyhrabával. Ještě uvidíme, jestli v Anterselvě pojede zkrácený individuál i jednu ze štafet,“ řekl trenér Michael Málek.

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík