Fantastická stíhačka Markéty Davidové! V Ruhpoldingu poskočila až na 11. místo

14. ledna, 2024

Od projetí cílem se jenom usmívala. Takovou radost měla Markéta Davidová ze svého perfektního výkonu ve stíhacím závodě v Ruhpoldingu. Díky čtyřem nulám a skvělému běhu se posunula z 46. místa až na 11.

Report

Pro české fanoušky dnešní závod „udělala“ Lucie Charvátová. Po dvou čistých ležkách se pohybovala ve skupince o druhé místo a na první stojku přijela dokonce v jejím čele.

Bylo skvělé vidět Lucku na čele!

Na stavu číslo dva zapsala jednu chybu a klesla na 9. příčku. Závěrečná stojka se jí bohužel vůbec nepovedla a po čtyřech trestných kolech se propadla na 25. místo.

V cíli se stejně usmívala. Stejně jako všichni měla radost z výsledku Markéty Davidové.

Česká biatlonistka předvedla jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Zastřílela čtyři nuly, zaběhla čtvrtý čas a posunula se z 46. místa až na 11.

„Dneska si to sedlo. Na trati jsem se cítila líp než v předešlých závodech, povedlo se mi udržet koncentraci a dělat to, co mám a co umím,“ usmívala se Makula v mixzóně. Popravdě se usmívala celou cestu z cíle k členům českého týmu a k novinářům.

Makula v objetí šéfa závodního týmu Fischeru

Markétě Davidové patřil nejlepší čistý čas ve stíhačce. Bez rozestupů ze sprintu by porazila rovněž bezchybnou Norku Juni Arnekleivovou o 6 sekund a Švédku Hannu Öbergovou už o 22 sekund. Popáté v kariéře trefila v závodě Světového poháru 20 terčů z 20.

„Biatlon je docela jednoduchý, když si věříte a víte, čeho jste schopní,“ glosoval výkon své svěřenkyně spokojený trenér Egil Gjelland.

Radost mu udělala i Tereza Voborníková, která si s jednou chybou a 26. běžeckým časem polepšila na 16. místo. Ještě lépe běžela Lucie Charvátová, patřil jí 11. čas. Dobrou práci českého servisu potvrdila 24. časem také Jessica Jislová, po třech chybách si ovšem lehce pohoršila z 21. příčky na 28.

Co to znamená?

Do čela Světového poháru se dostala Ingrid Tandrevoldová, která dnes v těsném finiši nestačila jen na Lisu Vittozziovou. A posunují se i české biatlonistky. Tereza Voborníková je aktuálně 20., Jessica Jislová 23. a Markéta Davidová 24. Daleko od 25. místa, které jako poslední zaručuje postup do masáku, není ani 31. Lucie Charvátová.

Výsledkový servis

Příští závod

Ženy pokračují v Anterselvě až v pátek. Od 13:40 je čeká zkrácený vytrvalostní závod.

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík