Výběr českých dorostenců odlétá v pondělí na YOG 2024 do Korejské republiky

15. ledna, 2024

Jihokorejský Kangwon bude ve druhé polovině ledna hostit účastníky Olympijský her mládeže 2024 (YOG). Biatlonové závody se odehrají v dějišti zimních olympijských her 2018 Pchjongčchangu. Do Korejské republiky odlétá česká výprava v pondělí 15. ledna.

Větrná střelnice v Jakuszycích

Biatlonový program YOG 2024

Sobota 20. 1.

3:00 (SEČ) – vytrvalostní závod dorostenek na 10 km

6:00 (SEČ) – vytrvalostní závod dorostenců na 12,5 km

Neděle 21. 1.

3:00 (SEČ) – smíšená štafeta dvojic (singl) W+M

Úterý 23. 1.

2:30 (SEČ) – sprint dorostenců na 7,5 km

5:30 (SEČ) – sprint dorostenek na 6 km

Středa 24. 1.

2:30 (SEČ) – smíšená štafeta (mix) W+M

Trénink v tělocvičně

Příprava české reprezentace  

Osm českých nadějí, které vzešly z nominačních závodů IBU CER Cupu v Novém Městě na Moravě 29. a 30. 12. 2023, se společně připravovalo od 6. do 14. ledna v novém areálu na polské straně Krkonoš v Jakuszycích nedaleko Harrachova.  

„Zázemí jsme měli naprosto perfektní. K dispozici pro nás byla i tělocvična, bazén, sauna. Na střelnici jsme koukali přímo z oken hotelového pokoje…,“ říká hlavní trenér české výpravy Tomáš Holubec. „Střelnice byla opravdu hodně větrná, ale to jsme vnímali jako ideální přípravu na střelnici v Pchjongčchangu, kde také panují drsné podmínky,“ dodává trenér.  

Tři, dva, jedna: START!

K ambicím českých dorostenců Tomáš Holubec říká: „Především se těším na porovnání s jejich vrstevníky. Myslím, že inspirující a poučné to bude i pro nás trenéry. Naše holky a kluky považuji za vyrovnané, a tak vidím zajímavou šanci zejména ve smíšených štafetách. Právě štafetové střelbě jsme se během přípravy věnovali.“  

Tomáš Holubec, jeho asistent Marian Málek, nebo Zdeněk Vítek, který bude na YOG  2024 jedním ze servismanů, mají s Pchjongčchangem už zkušenost. Všichni se tam zúčastnili MS 2009. Tomáš a Zdeněk jako sportovci, Marian jako servisman.     

Regenerace v bazénu

Česká nominace

Dorostenky: Lucie Jandurová, Valerie Křížová (obě Jilemnice), Heda Mikolášová (SKP Kornspitz), Ilona Plecháčová (Jilemnice)

Dorostenci: Jan Dufek, František Jelínek (oba SKP Kornspitz), Lukáš Kulhánek (Jilemnice), Jakub Neuhäuser (SKP Kornspitz)

Trenéři: Tomáš Holubec, Marian Málek (asistent)

Servis: Zdeněk Vítek, David Tolar

Zleva: Marian, Kuba, Heda, Ilona, Valerie, Lukáš, Honza, Lucie, František, Tomáš

Startovní listiny a výsledky budou na stránkách biathloresults.com, on-line výsledky na https://olympics.com/en/gangwon-2024/, zpravodajství také na olympijskytym.cz a samozřejmě i na našem webu a sociálních médiích.

Šťastný let a držíme pěsti!

Tomáš Hermann

Foto: Český biatlon