Smíšená štafeta v Anterselvě bojovala o stupně vítězů

20. ledna, 2024

V omlazené sestavě se pustili čeští biatlonisté do smíšené štafety v italské Anterselvě a přesto bojovali o nejvyšší příčky. Finišman Tomáš Mikyska nakonec dorazil do cíle jako šestý.

Report

Dobrý základ položila české štafetě na prvním úseku Tereza Voborníková. Dobíjela dvakrát a předávala jako osmá, ale jen 24 sekund za vedoucí Francií.

Markéta Davidová na druhém úseku výborně běžela, v 5 sekundách za nejrychlejší Lisou Vittozziovou. I přes dvě dobíjení tak posunula český mix na 5. příčku. Navíc udržela kontakt s Elvirou Öbergovou.

To kvitoval Jonáš Mareček, který na dobře jedoucích lyžích vypadal živěji než Jesper Nelin. Po stojce sice musel zamířit na jedno trestné kolo, ale stejně předával společně se třetím Švédem.

Tomáš Mikyska vleže využil všechny náhradní náboje, stojku naopak odstřílel čistě a jel si osamoceně pro 6. místo.

V cíli nezapomněl poděkovat fanouškům. „Atmosféra byla neskutečná. Kolem trati byla spousta českých fanoušků. Moc jim děkujeme za povzbuzování.“

Vyhrálo Norsko před domácí Itálií a Švédskem. Čeští reprezentanti měli 6. běžecký a 7. střelecký čas. Pořadí na jednotlivých úsecích bylo následující: 8. Voborníková, 4. Davidová, 6. Mareček a 9. Mikyska.

Co to znamená?

V hodnocení smíšených štafet drží Češi 8. místo. Ženy jsou v Poháru národů sedmé, muži devátí.

Výsledkový servis

Příští závod

Nedělní hromadný start mužů (12:30) se českých barev netýká. Zajímavější bude hromadný start žen (14:45), do kterého nastoupí Tereza Voborníková, Jessica Jislová a Markéta Davidová.

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík