Mistrovství světa zahájí show Biathlon in the Sky a koncert Ewy Farne

26. ledna, 2024

Velkolepou show Biathlon in the Sky odstartuje v úterý 6. února IBU BMW Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Následovat bude koncert Ewy Farne, která bude jednou z hudebních hvězd šampionátu.

Vratislavovo náměstí v Novém Městě na Moravě ožije už v 18:00 představením Běžkařská odysea v podání Bratrů v tricku.

V pořadí 54. IBU BMW Mistrovství světa v biatlonu oficiálně začne v 19:00 vyvěšením vlajky a hymnou Mezinárodní biatlonové unie.

Zahajovací show připravuje Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná ve spolupráci s Losers Cirque CompanyAirGym Art Company a dalšími hosty.

Show s názvem „Biathlon in the Sky“ (Biatlon na nebi) slibuje neskutečné akrobatické výkony na zemi, na trampolínách i ve vzduchu ve výškách. Akrobaté obsadí celé náměstí Nového Města na Moravě a předvedou to nejlepší z fenoménu nový cirkus.

Choreografie bude inspirovaná biatlonem ve všech jeho podobách, od startu závodu až po finiš. Nebude chybět ani nástup vlajek všech zúčastněných zemí, i když v dost nečekaném pojetí.

Zahajovací show bude moderovat biatlonovým fanouškům dobře známý Ondřej „Endru“ Havlík, kterého pak na pódiu vystřídá Zlatá slavice Ewa Farna.

Na velký hodinový koncert nejoblíbenější české zpěvačky současnosti navážou v průběhu šampionátu další hvězdy české hudební scény.

Mistrovství světa si nenechá ujít bývalá lyžařka a velká biatlonová fanynka Anna K, která koncertovala už na prvním novoměstském šampionátu v roce 2013. Podobně jako Vojta Dyk, který se vrátí spolu s Jakubem Prachařem a Janem Maxiánem v uskupení Tros Discotequos.

A ještě jeden návrat. V rámci dne Nového Města na Moravě ve čtvrtek 8. února zahraje legendární kapela Buty. Celý šampionát pak vyvrcholí koncertem Janka Ledeckého.

Celý doprovodný program najdete tady.

Foto: archiv Letní Letná/ fotograf František Ortmann