Ve sprintu juniorů se na šampionátu v Estonsku prosadili 8. Luděk Abrahám a 11. Jan Gregor

28. února, 2024

Vydařený sprint za sebou mají čeští junioři na světovém šampionátu své věkové kategorie, který hostí estonské Otepää. Na desetikilometrové trati vybojoval Luděk Abrahám (0+1) osmé místo a Jan Gregor (0+1) obsadil 11. příčku! Petr Hák skončil na 23. pozici. Vyhrál Isak Frey z Norska, v kategorii  juniorek byla v 7,5 km dlouhém sprintu nejlepší Švédka Sara Anderssonová.

Jak si vedli další Češi?

Mezi juniory sbíral studijní materiál do další kariéry 60. v pořadí Jiří Blaha (1+1).

Děvčata skončila ve čtvrté a páté desítce v pořadí: 34. Kateřina Gotvaldová (1+1), 37. Veronika Novotná (1+2), 41. Lenka Bártová (1+0), 43. Kateřina Pavlů (2+1). Potěšující však je, že všechny dívky postoupily do pátečního hromadného závodu pro 60 startujících.

Luděk Abrahám

Pohledem trenérů

Jan Burian (dorostenci)

„Dnes mám od mixů konečně velkou radost z výsledků. Osmé a jedenácté místo beru všemi deseti. Luďa založil závod nulou, a to bylo dobré znamení. A jednička vstoje je u něho slušným střeleckým výsledkem. Navíc ani jeho bolavá záda jej tolik nelimitovala. Jediné, co ho trochu může mrzet, je sedm sekund, které mu chyběly na široké pódium. To by mu slušelo. Honzovy výkony jsou pro mě příjemným překvapením. Hodně od léta zapracoval na střelbě a teď se mu to vrací. Přestože je v juniorech prvoročák, dokáže nejlepším konkurovat v běhu! Má tady formu. Naopak Petr Hák v ideálním běžeckém rozpoložení není, ale bojuje alespoň na střelnici. Jirka Blaha pro sebe objevuje nový svět biatlonu. Snad ho to bude inspirovat do další práce.“

Jan Gregor

Jindřich Šikola (dorostenky)

„V úterý jsem hodnotil střelbu dorostenek ve sprintu dost kriticky. A dnes juniorky, bohužel, postupovaly ve stejném duchu. Z osmi položek holky zaznamenaly jedinou nulu. Ani běžeckou forma nemají ideální, což asi souvisí s jejich nemocí v průběhu evropského šampionátu v Jakuszycích. A samozřejmě to jde i za mnou, jako zodpovědným trenérem. Přesto věřím, že děvčata tu ještě udělají pěkný výsledek. Potřebují však zůstat v tréninkovém módu, kdy střílejí nulu za nulou, a to se jim zatím v závodech nedaří. Chtějí tak moc uspět, že sami na sebe vytvářejí obrovský tlak a sami sobě jsou největšími soupeřkami.“