Krčmář v Soldier Hollow vedl. Čeští muži nakonec dojeli 11.

09. března, 2024

Michal Krčmář štafetu v Soldier Hollow skvěle rozjel, ale jeho parťáci na něj svými výkony nenavázali. Zámořskou část Světového poháru jsme tak odstartovali 11. místem.

Report

V Oslu se necítil fyzicky dobře, do toho náročné cestování, osmihodinový časový posun a nadmořská výška. Michal Krčmář přesto první start v Soldier Hollow zvládl skvěle. Na úvodním úseku štafety potřeboval jen jeden náhradní náboj a předával současně s vedoucím Francouzem Fabienem Claudem. Potěšil ho i třetí běžecký čas.

Michal Krčmář se od začátku hnal dopředu

„Myslím si, že to byl super rozjezd štafety, ale ty pocity jsou tady strašidelné. Je to obrovsky náročné. Pohybujeme se v 1800 metrech nad mořem a přijde mi, že to na mě působí víc než v Anterselvě. Snažil jsem se kontrolovat tempo a před stojkou si trošku zvolnil, abych zvládl odstřílet. Jakmile tu přepálíte tempo, tak vás to vytrestá v dalším kole nebo na střelnici,“ upozornil Bimbo.

Ani letos v Soldier Hollow nechybí T-Rex

Už s úsměvem dodal, že na oné stojce trochu vyškolil Nora Lægreida, který si asi tolik nezvolnil a šel na tři trestná kola. Ale stejně Norové vyhráli.

To Michal Krčmář smutně sledoval, jak Jonáš Mareček krouží po stojce trestné kolo. Česká štafeta se propadla na 10. místo a ztráta šla přes minutu a půl.

Jonáš Mareček odšlapává v hlubokém sněhu

Slušný, sedmý nejlepší výkon předvedl na třetím úseku Jakub Štvrtecký. Spokojený byl hlavně se střelbou za 0+2, v běhu ještě viděl rezervy.

„Dneska jsem se konečně trochu normálně vyspal. Spal jsem do sedmi nebo do půl osmé. Ty dny předtím byly hrozné. Budil jsem se třeba třikrát za noc a od pěti nespal,“ popsal Kuba projevy jet lagu.

Poslední česká předávka

Vítězslavu Hornigovi předával na 8. místě. Český finišman sice také dobíjel jen dvakrát, ale na trati ztratil na nejrychlejšího Švéda Ponsiluomu dvě minuty a do cíle dorazil na 11. příčce.

„Vůbec to nešlo. Odešly mi nohy. Trať byla výrazně lepší než předchozí dny, ale stejně byla rozhrabaná. To sluníčko udělá své,“ řekl Víťa k dnešním podmínkám.

Za zmiňovaným Norskem dnes dojeli druzí Italové, třetí Němci a čtvrtí Američané, kteří na domácí půdě vyrovnali druhý nejlepší výsledek v historii.

Co to znamená?

Čeští muži stáhli v Poháru národů osmé Slovince na rozdíl pouhých dvou bodů. V hodnocení štafet skončili Češi devátí. Vyhráli Norové.

Výsledkový servis

Příští závod

Muže čeká v sobotu od 23:05 sprint. Češi do něj vyrazí s těmito čísly: 27 Štvrtecký, 33 Krčmář, 48 Mareček, 64 Karlík, 89 Hornig

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík