Fotoreportáž: Začátek přípravy v Novém Městě na Moravě

22. května, 2024

V Novém Městě na Moravě zahájili čeští biatlonisté přípravu na novou sezónu. Jak to na úvodním soustředění vypadalo?

Český tým si vybral pro první soustředění zrekonstruovanou Vysočina Arenu. Zázemí našli biatlonisté v nové tribuně E, kde měli jídelnu s vlastním kuchařem a někteří tam také bydleli.
První tři dny posloužily i jako teambuilding, během kterého se mohli noví trenéři a sportovci lépe poznat. Jeho součástí byl orientační běh nebo celodenní výlet na kole.
Začátek přípravy je společný. Na soustředění v Novém Městě na Moravě tak nechyběly Lucie Charvátová, Tereza Vinklárková a Kristýna Otcovská, které byly v minulé sezóně členkami B týmu. Plus z juniorek přecházející Veronika Novotná.
Už jako dvojnásobný otec přijel do Nového Města na Moravě Michal Krčmář. V dubnu se mu narodila dcera Tamara.
Dva největší sparťané v českém týmu také řešili, kde budou přihlížet oslavám mistrovského titulu. V neděli je můžete potkat na Letné v kotli domácích.
Pro náš lékařský tým: Kluci nehráli fotbálek, při kterém by se mohli zranit, ale pouze bago.
Mikuláš Karlík se právě chystá rukou zastínit výhled Tomáši Mikyskovi, aby mohl trénovat střelbu naslepo.
Ondřej Moravec na střelnici bedlivě sledoval počínání svých bývalých parťáků a současných svěřenců. Nesnažil se přitom maskovat. Poslední dny v Novém Městě na Moravě byla docela zima, foukalo a taky pršelo.
Na střelnici se po většinu času pohyboval i nový trenér žen Lukáš Dostál, zatímco jeho kolega Luca Bormolini pronásledoval biatlonistky po trati na kole.
Náplň prvního soustředění byla klasická: Hodně střelby, silový trénink v posilovně, kolečkové lyže, běh a kolo.
Na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě plnil Ondřej Moravec roli experta ČT sport. Teď se vrátil zase na druhou stranu.
První rozhovor v roli trenéra si užil i Lukáš Dostál. Reportáž ČT sport si můžete pustit tady.
Před mikrofon České televize se postavil rovněž Luca Bormolini. Rozhovory s novými trenéry vám nabídneme v nadcházejících dnech i na našem webu.
A kam dál? V Novém Městě na Moravě vrcholí přípravy Světového poháru horských kol, takže už v sobotu se čeští biatlonisté přesunuli do Starého Města pod Landštejnem na další týdenní kemp.

Karel Halberštádt
Foto: Marek Ambrož