Adam Václavík má bronz z „masáku“ na 29. SZU, ve stíhacích závodech OMEJ 20. Petra Suchá

10. března, 2019

S dobrou náladou se bude vracet z 29. Světové zimní univerziády českých reprezentant Adam Václavík (na úvodním snímku). V závodě s hromadným startem mužů vybojoval na tratích v ruském Krasnojarsku cenný bronz. Na patnáctikilometrové trati byl nejlepší Nor Espen Uldal, druhý skončil známý běloruský reprezentant Maksim Varabej. Na osmou příčku dosáhl David Tolar, Jakub Procházka skončil 16. a Jiří Mánek 19. v pořadí. V závodě že na 12,5 km vybojovala Eliška Svobodová šesté místo, Tereza Vinklárková potěšila 11. příčkou, Natálie Jurčová obsadila 13. pozici a Bára Smetanová 15. Vyhrála Jekatěrina Moškovová z Ruska.

Otevřené mistrovství Evropy vyvrcholilo v norském Sjusjoenu větrnými stíhacími závody. Nejlépe si počínala Petra Suchá, která v závodě juniorek na 10 km obsadila 20. pozici a o proti sprintu si polepšila o 14. míst. Mezi juniory na 12,5 km dlouhé trati skončil Vítězslav Hornig na 26. příčce, když do závodu vybíhal jako osmnáctý.

Adam Václavík (startovní číslo 9) přibližně na čtvrtém místě v úvodním kole závodu s hromadným startem 29. SZU v Rusku

29. SVĚTOVÁ ZIMNÍ UNIVERZIÁDA
Pohledem trenéra české reprezentace Michala Žáka
„Závod s hromadným startem mužů byl hodně dramatický, a také překvapivý. Jednalo se vlastně o jediný závod, kde na stupních vítězů nestál žádný z domácích ruských biatlonistů! Adam neměl nejlepší vstup do závodu. V první položce minul jeden terč, ve druhé dokonce tři a běžel tak až jedenáctý se ztrátou více než půldruhé minuty. Ovšem pak se výborně zkoncentroval na stojky, ve kterých si počínal bezchybně a nám všem udělal velkou radost. Získali jsme na Univerziádě celkem dvě medaile a jsme spokojení a šťastní. Navíc dnes doběhla na krásné šestém místě Eliška Svobodová a v první desítce skončil i David Tolar.“

Reakce Adama Václavíka:
“Řekl bych konečně! Masák byl strašně těžký závod. Jednak trať byla neuvěřitelně pomalá a k tomu moje druhá ležka… naprosto tragická. Tři chyby to je špatně. Na druhou stranu mám radost z toho, že jsem závod nezabalil a dokázal jsem se vrátit. Paradoxně mě pak podržela stojka, která je jinak mojí slabší disciplínou. Bronz beru jako malou satisfakci za celou sezónu, za to trápení. Jsem moc rád, že to tak dopadlo.”

Výsledky závodu s hromadným startem žen na 12,5 km
Analytické výsledky závodu s hromadným startem žen na 12,5 km

Výsledky závodu s hromadným startem mužů na 15 km
Analytické výsledky závodu s hromadným startem mužů na 15 km

Eliška Svobodová vybojovala v závodě s hromadným startem na Světové Univerziádě šesté místo, a to je její nejlepší výsledek z dalekého sibiřského Krasnojarsku