AKTUALITY
Biatlonista roku: ocenění pro vítěze Českého poháru 2017/2018
23. května, 2018
V rámci Galavečera Českého biatlonu, který hostilo v pondělí 21. května pražské Forum Karlín, byly po přímém přenosu České televize vyhlášeny i výsledky Českého poháru v kategoriích jednotlivců a družstev. Vyhodnoceny byly všechny kategorie od žáků a žákyň B1 až po veteránské kategorie mužů a žen C. Ocenění obdržel vždy vítěz Českého poháru. V soutěži družstev se odměn dočkaly první tři kluby v žácích, dorostu i dospělých. Celkovým vítězem se pak stal Klub biatlonu v Letohradě. Slavnostní předání cen se týkalo i soutěží našich partnerů Viessmann (žluté číslo pro vítěze ČP v kategoriích dorostu) a Hamé (červené číslo pro nejlepší střelce mezi dorostenkami a dorostenci).
Vítězové Českého poháru 2017/18
ŽACTVO
Žákyně B1 –
- Babánková Inka (Klub biatlonu Střelka Brno)
- Johnová Nela – KB Jilemnice
- Křížová Valerie – SKP Harrachov
Žákyně B2
- Randáková Hana – Klub biatlonu Sokol Stachy
- Cikánková Anita – Střelka Brno
- Novotná Tereza – TJ Krkonoše
Žáci B1
- Kulhánek Lukáš – TJ Krkonoše
- Bouška Jakub – KB Sokol Stachy
- Plecháč Patrik – KB Jilemnice
Žáci B2
- Hron Antonín – TJ Krkonoše
- Mach Filip – Střelka Brno
- Eliáš David – KB Sokol Stachy
Žákyně C1
- Paulusová Lucie – Klub biatlonu Jilemnice
- Kulhánková Anna – TJ Krkonoše
- Brunátová Denisa – KB Elán Zruč
Žákyně C2 –
- Mikysková Svatava – Klub biatlonu Letohrad
- Špinarová Karolína – SK NMNM
- Oklamčáková Anna – SKP Kornspitz Jablonec
Žáci C1
- Milán Jakub – Klub biatlonu Střelka Brno
- Martan Matyáš – SK Rover
- Kunčík Matěj – TJ Krkonoše
Žáci C2
- Semirád Jan – Klub biatlonu Letohrad
- Martan Matyáš – SK Rover
- Kunčík Matěj – TJ Krkonoše
DOROST
Dorostenky A
- Svobodová Agáta – SKP Kornspitz Jablonec
- Masaříková Gabriela – SKP Kornspitz Jablonec
- Doležalová Zuzana – SK NMNM
Dorostenci A
- Pokorný Miloš – Klub biatlonu Jilemnice
- Kaplan Jáchym – SK NMNM
- Kudrnáč Jakub – KB Jilemnice
Dorostenky B
- Voborníková Tereza – Klub biatlonu Jilemnice
- Macková Veronika – SK NMNM
- Dusilová Karolína – SKP Kornspitz Jablonec
Dorostenci B
- Mareček Jonáš – SK NMNM
- Kocián Jakub – KB Jilemnice
- Mánek Ondřej – SKS Vimperk
DOSPĚLÍ
Juniorky
- Vinklárková Tereza – Klub biatlonu Letohrad
- Svobodová Eliška – SKP Kornspitz Jablonec
- Suchá Petra – SKP Kornspitz Jablonec
Junioři
- Karlík Mikuláš – Klub biatlonu Letohrad
- Štvrtecký Jakub – KB Letohrad
- Štulík Dominik – SG JBC
Ženy A
- Schorná Pavla – Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem
- Hořínková Dita – Střelka Brno
- Jeníčková Kateřina – KB Strakonice
Muži A
- Burian Jan – SKP Kornspitz Jablonec
- Vojík Tomáš – SKP Kornspitz Jablonec
- Šantora Ondřej – SKP Kornspitz Jablonec
Ženy B
- Elvy Simona – Klub biatlonu Kapslovna
- Coufalová Radka – KB Ostrava
- Voráčková Adéla – KB Staré Město pod Landštejnem
Muži B
- Valek Marian – Klub biatlonu Kapslovna
- Kolář Petr – Klub biatlonu Blansko
- Doubek Jan – Klub biatlonu Manušice
Ženy C
- Nováková Ivana – Klub biatlonu Ostrava
- Schejbalová Markéta – Klub biatlonu Trefa
- Milnerová Zuzana – KB Kapslovna
Muži C
- Čech Petr – Klub biatlonu Jilemnice
- Smolík Martin – KB Karlovy Vary
- Hadrava Jiří – AK Sokolov
Soutěže partnerů Viessmann a Hamé
Soutěž VIESSMANN o žlutý trikot pro vítěze v závodech ČP v biatlonu 2017/2018 – v kategoriích dorostu.
Dorostenky A – Svobodová Agáta (SKP Kornspitz Jablonec)
Dorostenci A – Pokorný Miloš (Klub biatlonu Jilemnice)
Dorostenky B – Voborníková Tereza (Klub biatlonu Jilemnice)
Dorostenci B – Mareček Jonáš (SK NMNM)
Soutěž HAMÉ o nejlepšího střelce v kategoriích dorostu – červený trikot
Dorostenci (A+B) – Ondřej Mánek (SKS Vimperk)
Dorostenci (A+B) – Magdalena Bergerová (Klub biatlonu Jilemnice)
SOUTĚŽ KLUBŮ Českého poháru
Družstva žáci
- TJ Krkonoše – 3480,01 b.
- Klub biatlonu Letohrad – 3473,71b.
- Klub biatlonu Jilemnice – 3428 b.
Družstva dorost
- SKP Kornspitz Jablonec – 3540,72 b.
- Klub biatlonu Letohrad – 3528,18 b.
- SK NMNM – 3527,21b.
Družstva dospělí
- SKP Kornspitz Jablonec – 2466,45 b.
- Klub biatlonu Kapslovna – 1695,65 b.
- Klub biatlonu Střelka Brno – 1657,08 b.
Celkové pořadí družstev
- Klub biatlonu Letohrad – 7001,89 b.
- Klub biatlonu Jilemnice – 6936,34 b.
- SKP Kornspitz Jablonec – 6918,68 b.
Tomáš Hermann
Foto: Miloš Lubas