Čeští muži byli opět vidět. Ve štafetě v Ruhpoldingu dojeli osmí

18. ledna, 2019

Českým biatlonistům se v této sezóně štafety daří. Po sedmém místě v Hochfilzenu a čtvrtém místě v Oberhofu dojeli dnes v Ruhpoldingu osmí. Kvarteto ve složení Moravec, Krčmář, Štvrtecký a Krupčík se přitom v průběhu závodu pohybovalo ještě na vyšších příčkách.

Závod ve zkratce

Mohli si čeští trenéři přát lepší start štafety v Ruhpoldingu? Ondřej Moravec odstřílel úvodní položku za nula a zařadil se na první místo. V čelní skupince se udržel i po jednom dobíjení vestoje, na předávku nakonec dorazil pátý, jen o půl sekundy za vedoucí Ukrajinou.

Ondřej Moravec patřil na úvodním úseku mezi nejlepší

Ve výborném představení české štafety pokračoval i Michal Krčmář. Na obou střelbách využil jeden náhradní náboj a po druhé střelbě vyjížděl jako sedmý, ale dobrým běžeckým výkonem v posledním kole se posunul na čtvrté místo. Na vedoucí Nory ztráceli Češi v polovině závodu 28 sekund, ale třetí místo bylo na dostřel.

Dnes jely lyže Michalu Krčmářovi o poznání líp než včera

Junior Jakub Štvrtecký poté zářil na střelnici. Po nule vleže zvládl odstřílet i s jedním dobitím rychlou stojku. V posledním kole se držel s Francouzem Fillonem Mailletem a na předávce ho dokonce předstihl. Štvrtecký zakončil třetí úsek na stále velmi dobrém pátém místě, na čelo závodu nabral pouhou sekundu.

Tomáš Krupčík se na posledním úseku statečně držel na trati s hvězdnými soupeři, ale na střelnici to nebyl jeho den. Obě položky absolvoval s využitím dvou náhradních nábojů, což znamenalo po osmé střelbě znamenalo propad na sedmé místo.

Krupčíka v posledním kole předjel Ukrajinec Pidručnyj a už se zdálo, že bude úspěšný i Ital Windisch, ale toho český reprezentant ve fotofiniši nakonec udolal. Češi tak ze štafety v Ruhpoldingu berou osmé místo a potvrzují, že jim týmové závody v této sezóně jdou.

Milimetry hrály ve prospěch Křupase a české štafety

První štafetový triumf v sezóně oslavili Norové, v jejichž barvách se konečně představili oba bratři Bøovi. Z druhého místa se radovali Němci a s nimi i zaplněné tribuny Chiemgau Areny. Třetí místo vybojovali Francouzi, a to doslova. Desthieux až v cílové rovince překonal Rakušana Eberharda.

Zajímavá čísla

• Čeští biatlonisté pošesté v řadě ve štafetě v Ruhpoldingu skončili do osmého místa.
  • V součtu běžeckých časů dnes byli Češi sedmí nejlepší. Všem odskočili Francouzi, Norové, Rakušani a Němci, na ně naše kvarteto ztrácelo kolem minuty.
  • Ondřej Moravec měl na svém úseku druhý nejrychlejší běh, ale v porovnání časů na tom byli skoro stejně i Michal Krčmář (10. na svém úseku) a Jakub Štvrtecký (5. na svém úseku).
  • Tomáš Krupčík zajel fantastické první kolo (5. čas, ztráta 4,4 s, na úrovni J. Bøho), ale v dalších dvou kolech za nejlepším běžcem zaostal o 23, resp. 30 sekund.
  • Ondřej Moravec a Jakub Štvrtecký skončili na svých úsecích shodně patí. Michal Krčmář byl desátý (ale ve stejném čase jako Štvrtecký) a Tomáš Krupčík patnáctý.
  • Češi dnes ztráceli na střelnici, kde prostáli 5 minut a 4 sekundy, což byl až 18. čas. Nejrychlejší Ukrajinci zastříleli o minutu a 17 sekund rychleji, Švédové o 58 sekund.
  • Nejlépe si na střelnici vedl Ondřej Moravec, který odstřílel za 27 a 30 sekund. Trenéry celkem potěšil i Jakub Štvrtecký se dvěma položkami za 32 sekund.
  • S osmi využitými náhradními náboji byla česká štafeta čtvrtá nejpřesnější.
  • V Poháru národu Češi udrželi osmé místo a už jsou jen 16 bodů za sedmými Italy. Naopak devátí Švýcaři ztrácí už 249 bodů.

Příští závod

V sobotu pojedou štafetu v Ruhpoldinu ženy. Muži pak uzavřou své účinkování v Ruhpoldingu v neděli ve 12:15 závodem s hromadným startem.