Čistá střelba zářný výsledek nepřinesla. Krčmář skončil ve sprintu v Ruhpoldingu 25.

17. ledna, 2019

Čeští reprezentati zvládli po střelecké stránce sprint Světového poháru v německém Ruhpoldingu na jedničku. Michal Krčmář, Ondřej Moravec i Jakub Štvrtecký zastříleli čistě, v běhu ale za soupeři zaostávali. Nejlépe si vedl Krčmář, který dojel na 25. místě. Na body se dostal ještě 31. Moravec.

Průběh závodu

Pátý podnik Světového poháru zahájil Ondřej Moravec čistou ležkou. Obdobně dobře si vedl na stojce, ale už od prvních mezičasů bylo zřejmé, že to dnes ani se dvěma nulami na top výsledek nebude. Moravec nakonec obsadil 31. místo.

S běžeckým výkonem Ondřej Moravec spokojený nebyl

O 9 sekund lepší byl v cíli Michal Krčmář, který také nemusel navštívit trestné kolo. I on by si ale s nulou představoval lepší než 25. místo se ztrátou minuty a 11 sekund na vítěze.

Michal Krčmář je po dnešním závodě opět nejlépe postaveným Čechem ve Světovém poháru

Skvělou českou střeleckou bilanci narušil dvěma chybami vleže Tomáš Krupčík. Vestoje sice zastřílel bezchybně, ale už se nedostal na lepší než 77. místo.

Tomáš Krupčík už na trati nemohl dohnat dvě chyby z úvodní ležky

Poslední Čech na startu Jakub Štvrtecký se poprvé v kariéře v mezinárodním závodě dočkal střelecké nuly, s čímž byl hodně spokojený. Bohužel ani on nevybočil z řady průměrných běžeckých časů a skončil 44.

Kubu Štvrteckého dělilo od premiérových bodů 5 sekund

Poosmé v sezóně zvítězil Johannes Thingnes Bø. I s jednou chybou porazil svého bratra Tarjeiho Bøho o 8 sekund. Stupně vítězů doplnil domácí Benedikt Doll, které také obkroužil jedno trestné kolo.

Johannes Bø vede po dnešním sprintu celkové hodnocení Světového poháru už o 150 bodů před Alexandrem Loginovem. Michal Krčmář je aktuálně 16. a Ondřej Moravec 17., což znamená, že je uvidíme v nedělním hromadném startu.

Zajímavá čísla

• Čeští reprezentanti dnes odstříleli čistě 7 z 8 položek. Na druhou stranu si s výjimkou Ondřeje Moravce (32. čas, 54 s) dávali na střelbě docela záležet.
  • Bezchybný Tarjei Bø zvládl odstřílet za 51 sekund, Michal Krčmář strávil na střelnici o 12 sekund víc, Jakub Štvrtecký o 15 sekund víc.
  • Michal Krčmář svým běžeckým časem časem odskočil ostatním českým biatlonistům, ale na 40. místě ztrácel minutu a 23 sekund na Johannese Bøho.
  • Další Češi byly v běhu poměrně vyrovnaní. Nejhorší čas měl 69. Tomáš Krupčík, a to proto, že v posledním kole s 89. časem zaostal za za čelem o 53 sekund. Předtím měl 44. a 51. čas.
  • V poháru národů si Češi upevnili osmé místo, na deváté Švýcary už mají náskok 209 bodů.

Příští závod

V Ruhpoldingu se ještě dnes představí ženy, jejich sprint přijde na řadu ve 14:30. V pátek ve stejný čas je na programu štafeta mužů.

Snad se čeští fanoušci, kteří dorazili do Ruhpoldingu, v dalších závodech dočkají lepších výsledků