Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

Dorostenci a junioři bojují v Českém poháru o žluté i červené startovní číslo

Druhé kolo Českého poháru dorostu a dospělých v Jablonci nad Nisou přineslo „odtajnění“ nominací pro vrcholné závody juniorských a dorosteneckých kategorií (MSJ&D v Osrblí 27. 1. – 3. 2. a EYOF 9. 2. – 16. 2. 2019 v Sarajevu). Současně se ale v areálu Mšeno-Břízky bojovalo o žluté startovní číslo České pojišťovny pro vedoucí závodníky klasifikace Českého poháru v dorosteneckých a juniorských kategoriích, i o červené startovní číslo pro nejlepší střelce mezi dorostenci „Cena Hamé“.
Jak se obě soutěže vyvíjejí?

 

Jilemnický Petr Hák (uprostřed) je suverénem kategorie M16. Na stupních je společně s letohradskými dorostenci Jakubem Vondráčkem (vlevo) a Janem Semirádem

V kategorii mladších dorostenců (M16) vede průběžnou klasifikaci Českého poháru suverénně Petr Hák z Jilemnice, který vyhrál tři ze čtyř závodů! Ve stejné kategorii děvčat (W19) je nejlepší Anna Dušková z SKP Kornspitz. Ta však před svojí oddílovou kolegyní Kateřinou Pavlů vede jen o 26 setin bodu. Sváťa Mikysková z Letohradu pak na třetím místě ztrácí jen 1,93 bodu!

Anna Dušková z SKP Kornspitz prozatím vede průběžnou klasifikaci v kategorii W16

V kategorii starší dorostenců (M19) ztratil vedení Jonáš Mareček (SK NMNM – na úvodním snímku). Do čela se „vyhoupl“ letohradský Tomáš Mikyska. I tato kategorie je mimořádně vyrovnaná. Druhý Mareček je zpět jen o 0,87 bodu, třetí Ondřej Mánek (SKP Kornspitz) ztrácí pouze 1,90 bodu. Mezi staršími dorostenkami (W19) vede s více než desetibodovým náskokem Tereza Voborníková z Jilemnice.

Mezi juniory je nejlepší Vítězslav Hornig (Jilemnice), v kategorii juniorek pak patří vedoucí pozice Ivě Křižovičové (SKP Kornspitz).

Iva Křižovičová z SKP Kornspitz (uprostřed) drží žluté startovní číslo České pojišťovny v kategorii juniorek. Na stupních vítězů s ní jsou Elišky Svobodová (vlevo) a Teplá z SK NMNM

 

Ve střelecké soutěží dorostenců „Cena Hamé“ si upevnil vedení Ondřej Mánek, který zvládl odstřílet bezchybně už osm ze dvanácti položek. Druhý Petr Kánský z Letohradu má na kontě šest nul a třetí v pořadí jilemnický Jiří Chmelík střílel bezchybně čtyřikrát.

V kategoriích dorostenek střílí nejlépe Michaela Durdová z Jilemnice se sedmi nulami, druhá v pořadí je její oddílová kolegyně Renáta Trejbalová (šest nul). Střeleckou kvalitu jilemnických dorostenek podtrhuje třetí v pořadí Tereza Voborníková (pět nul), která však kvůli účasti v IBU Cupu v Polsku (dva sprinty) odstřílela jen deset položek.

Ondřej Mánek (SKP Kornspitz) je zatím nejlepším střelcem mezi dorostenci

 

Průběžné výsledky Českého poháru, započítány jsou tři ze čtyř závodů

Střelecká soutěž HAMÉ 2018-19

 

Český pohár pokračuje třetím kolem 25. – 27. ledna 2019 v Letohradě.  

 

Tomáš Hermann

Foto: Jan Matouš

Hry IX. letní ODM 2019

Předprodej na SP NMNM 2020

Fanshop Biatlon

Facebook