Druhého kolo Českého poháru ohrožovaly v Jablonci nad Nisou padající stromy

14. ledna, 2019

Kalamita ohrožovala II. kolo Českého poháru v biatlonu. Obrovské přívaly sněhu a následné oteplení nadělaly starosti pořadatelům z Jablonce nad Nisou. „Během noci ze soboty na neděli popadalo na tratě několik stromů. Kvůli bezpečnosti sportovců jsme uvažovali i o zrušení závodů. Šlo o život. Nakonec se nám podařilo zavést tratě na bezpečnější místa. Byla to improvizace, ale mohli jsme závodit,“ popisoval hektické okamžiky v areálu Mšeno Břízky ředitel II. kola Českého poháru Jan Matouš.

V rámci druhého kola vrcholily nominační boje o účast na MSJ&D a na Zimním evropském olympijském festivalu mládeže. Jak nominace dopadla? Přečtěte si zde.

V rámci II. kola ČP vybojovali někteří závodníci „double“, tedy vyhráli v obou disciplínách ve sprintu i stíhacím závodě. Podařilo se to Svátě Mikyskové z Letohradu (W16), Renátě Trejbalové z Jilemnice (W19), Luďku Abrahámovi z Letohradu (M17), Davidu Tolarovi z SKP Kornspitz mezi muži, ve veteránských kategoriích pak dvakrát uspěli Jana Farská z Liberce (W41) a Petr Čech z Jilemnice (M46).

Tereza Trejbalová z Jilemnice (uprostřed) vyhrála sprint i stíhací závod v kategorii W19

Stíhacího závodu se v kategorii žen zúčastnila i Jessica Jislová, která se do stopy vrací po dlouhé nemoci. Česká reprezentantka neminula ani jeden z dvaceti terčů a suverénně zvítězila. “Jsem moc ráda, že jsem se konečně uzdravila. V pondělí už odjíždím za týmem na Světový pohár do Rupoldingu,” dodala radostně.

Výsledky II. kola Českého poháru v Jablonci nad Nisou

Třetí díl Českého poháru dorostu a dospělých bude hostit Letohrad ve dnech 25. – 27. ledna 2019. Bude to poprvé v historii, kdy se tyto kategorie v areálu Šedivského lomu při Českém poháru představí.