Český Biatlon Český biatlon | CZECH BIATHLON UNION

Česká pojišťovna
Hamé
PSG
BMW CarTec Group
Meopta
Zdravotní pojišťovna MV ČR
DB Schenker
Alpine PRO
ATEX

„Mekka biatlonu“ dobyta! Ženy suverénně ovládly štafety  

Tvrdé podmínky dnes doprovázely biatlonistky v zahajovacím závodě V. kola Světového poháru v německém Ruhpoldingu. Avšak ani vítr, ani sníh s deštěm nezastavily v jedinečném rozletu české reprezentantky. Závod na 4×6 km v „Mekce biatlonu“ ovládly Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková s neuvěřitelnou suverenitou, když vedly od první střelecké položky!  Náskok na druhé Bělorusky 1:13,3 minuty byl zdrcující. Třetí doběhly domácí Němky s odstupem 1:39,3. Čtvrté Norky ztratily ještě o minutu více! Češky tak potvrdily, že startovní číslo 1 nosí zcela právem. Blahopřejeme!

 

Eva
Eva  Puskarčíková nebyla ve vedení jen na prvním mezičase na metě 0,9 km, ale poté už před sebe české biatlonistky žádné soupeřky nepustily, s výjimkou jepičího pokusu německého kvarteta před druhou střeleckou položkou. Eva Puskarčíková neminula ani jeden terč  a na předávku přijela s náskokem 25,8 vteřiny před průběžně druhou Kanadou.

 

Gabriela
Gabriela Soukalová na druhém úseku nedala soupeřkám vůbec žádnou šanci podívat se jí na záda. A přestože jednou dobíjela vleže a dvakrát vstoje vysokým běžeckým tempem se na střelnici chybujícím soupeřkám neustále vzdalovala.  Na předávku přijela s náskokem 1:07,8 minuty na druhé Němky.

 

Jitka
Jitka Landová se úvodní střeleckou položkou trochu protrápila. Vleže musela při náročných podmínkách třikrát dobíjet, ale přesto drželas půlminutový náskok. To platilo i po položce vstoje, při které dobíjela jen jednou. Průběžné druhé Němky měly na předávce stále ztrátu 30,7 vteřiny.

 

Veronika
A Veronika Vítková? Už po jejím prvním odpíchnutí bylo zřejmě, že je vy vynikající běžecké formě. Jilemnická biatlonistka letěla kupředu. V jejím rozletu ji nezastavily ani dvě dobíjení, po jednom vleže a vstoje. A pak už přišla cílová sláva a náskok 1:13,3 minuty na druhé Bělorusko s finišující Darjou Domračevovou.

 

Nádhera. Holky, děkujeme za krásný zážitek!

Týden po historickém vítězství v závodu štafet v německém Oberhofu české ženy ovládly i štafetu v Ruhpoldingu. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Týden po historickém vítězství v závodu štafet v německém Oberhofu české ženy ovládly i štafetu v Ruhpoldingu. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

 

Pohár národů
České biatlonistky si tak upevnily vedení v průběžné klasifikaci Světového poháru štafet. A navíc, což historie nepamatuje, se vyhouply i do čela prestižní klasifikace Poháru národů! Do této celoroční soutěže se započítávají také individuální intervalové závody, konkrétně vždy pořadí tří nejlepších z každé země.

 

Slovo prezidenta
„Ze všech tři štafetových závodů byly holky vždy na stupních vítězů, z toho dvě štafety vyhrály.  Ani snít o takovém výsledky by nás před sezónou nenapadlo,“ říká k výkonům české ženské štafety prezident  ČSB Jiří Hamza. „Děvčata dnes vyhrála suverénně. Radujme se z toho, ale současně se na takový výsledek stále musíme dívat s pokorou. Každopádně Veronika ukázala, že je v top formě, Gábina se do ní blíží a Eva s Jitkou už závody zvládají mentálně. Navíc i ony zaznamenaly výkonnostní posun. Vzhledem k příštím olympijským hrám máme velmi perspektivní tým.“

 

Štafeta na 4×6 km ženy – výsledkový servis:

Oficiální výsledky
Analýza závodu
Průběžné pořadí SP 2014/15 v disciplíně
Pohár národů

Záznam závodu na ČT Sport

 

Text: Tomáš Hermann

Hamé superstřelec

Fanshop

Facebook