Moravec se rozloučil s Ruhpoldingem 15. místem, Krčmář 18.

20. ledna, 2019

Čeští reprezentanti patřili v závodě s hromadným startem k nejpřesnějším, běžecky ale na ty nejlepší nestačili. Bezchybný Ondřej Moravec zakončil Světový pohár v německém Ruhpoldingu 15. místem, Michal Krčmář skončil s jednou chybou 18. V dramatické koncovce uspěl Johannes Thingnes Bø.

Závod ve zkratce

Ondřej Moravec a Michal Krčmář se po většinu závodu s hromadným startem drželi pospolu. Bylo to proto, že až do třetí střelby oba stříleli čistě. Po třetí nule patřilo Moravcovi skvělé šesté místo, Krčmář byl hned za ním sedmý.

Češi se dnes trefovali

Na trati to ale českým reprezentantům tolik neodjíždělo, a tak ani čtvrtá nula neposunula Moravce výš než na desáté místo. V závěrečném kole se nejzkušenější Čech ještě trochu propadl a nakonec dole 15. Od elitní desítky ho dělilo 14 sekund.

O něco lépe běžel Krčmář, ten se však nevyvaroval na závěrečné stojce jedné chyby. Po ní se zařadil na 17. místo, v cíli byl nakonec klasifikován jako 18.

Takto vypadal finiš Michala Krčmáře

V závěrečném kole bojovalo o vítězství kvarteto Johannes Thingnes Bø, Martin Fourcade, Quentin Fillon Maillet a Julian Eberhard. Fourcade těsně před cílem překvapivě odpadl, a tak zůstali ve hře o zlato tři muži. Nakonec byl nejlepší, už podeváté v sezóně, Bø. Druhý dojel Eberhard a třetí Fillon Maillet.

V celkovém hodnocení vede Nor o 186 před Alexandrem Loginovem. Ondřej Moravec se opět posunul na pozici nejlepšího Čecha. Je 17., o bod před 18. Michalem Krčmářem.

Ondřej Moravec je opět nejlepším Čechem ve Světovém poháru

Zajímavá čísla

• Rychlejší z české dvojice dnes byl Michal Krčmář, který zaznamenal 22. čas se ztrátou 47 sekund na Juliana Eberharda. Ondřej Moravec měl 28. čas se ztrátou minuty a 6 sekund.
  • Krčmářovi se povedlo celkově velmi rychlé druhé kolo, ve kterém mu patřil 6. čas se ztrátou 4,5 sekundy na Hofera.
  • Čistě dnes zastříleli jen dva biatlonisté: Ondřej Moravec a Krasimir Anev. Michal Krčmář byl mezi osmičkou jednou nepřesných.
  • Ondřej Moravec patřil nejen k nejpřesnějším, ale i nejrychlejším střelcům. Zastřílel za minutu a 41 sekund (9. čas), jen o 9 sekund pomaleji než vyhlášený rychlík Simon Eder.
  • Naopak Michal Krčmář střílel za dvě minuty a 3 sekund, stejně jako Lukas Hofer. Pomalejší, o jednu sekundu, byl už jen sedmkrát nepřesný Johannes Kühn.

Dnes se jede v Ruhpoldingu ještě hromadný start žen (14:40), ale už bez české účasti. České biatlonistky si zazávodí zase ve čtvrtek ve 14:30, kdy je čeká sprint v italském Antholzi. Muži se představí v pátek.