Moravec si 18. místem ve stíhačce vyjel účast v nedělním masáku

22. prosince, 2018

Zaplněné Vysočina Areně udělal v sobotním stíhacím závodě mužů největší radost Ondřej Moravec. Polepšil si z 23. místa na 18. a vyjel si účast v nedělním masáku. První letošní hromadný start se bude týkat i dnes 32. Michala Krčmáře.

Průběh závodu

Z trojice Čechů začal nejlépe ten nejmladší. Jakub Štvrtecký zahájil závod dvěma nulami na ležkách, Ondřej Moravec měl v polovině závodu na svém kontě jednu chybu, Michal Krčmář dokonce dvě.

Stojky ustál ve větrných podmínkách nejlépe Moravec. Na té první minul jeden terč a začal se přibližovat elitní desítce. Po té druhé ovšem musel na dvě trestná kola a propadl se na 20. místo. V posledním kole se i přes bolesti břicha lehce posunul a finišoval jako 18.

Krčmář střílel vestoje za 3+2 a s celkovým počtem sedmi trestných kol se propadl na 32. místo. Sedm chyb nakonec nasbíral i Štvrtecký, což pro něj znamenalo 49. místo.

Druhou výhru v Novém Městě na Moravě bere Johannes Thingnes Bø. Druhý skončil opět Alexandr Loginov a rodinné pódium uzavíral Tarjei Bø. Martin Fourcade se vyšvihl z 43. místa až na 5.

J. Bø nyní vede Světový pohár o 82 bodů před Loginovem. Krčmářovi patří 15. příčka, Moravcovi 26. Zkušený český reprezentant se sice nevyšel mezi 25 nejlepších, kteří prošli do hromadného startu, ale díky výsledkům v NMNM si v neděli přece jen zazávodí.

Závěr spanilé jízdy Johannese Bøho

Zajímavá čísla

• Johannes Thingnes Bø vyhrál v této sezóně pět ze sedmi závodů. Alexandr Loginov zase počtvrté nechybí na stupních vítězů.
  • Pro Ondřeje Moravce je dnešní 18. místo nejlepším výsledkem v sezóně, pro Michala Krčmáře naopak 32. místo nejhorším výsledkem.
  • Alexandr Loginov měl dnes v souboji s Johannesem Bøm velkou výhodu. Na střelnici strávil o 31 sekund kratší dobu.
  • Jakub Štvrtecký byl druhým nejpomalejším střelcem závodu. Na střelnici strávil dvě minuty a 49 sekund, z toho minutu a 4 sekundy mu zabrala závěrečná stojka.
  • V pořadí běžeckých časů dnes Lukas Hofer o dvě sekundy překonal Johannese Bøho.
  • Dobře běželi 15. nejrychlejší Michal Krčmář a 18. Ondřej Moravec. Se ztrátou kolem 45 sekund se pohybovali na úrovni T. Bøho, Dolla či J. Eberharda.
  • Po odečtení ztrát ze sprintu byl dnes suverénně nejlepší Martin Fourcade. Druhý Tarjei Bø za ním zaostal o 30,6 sekundy, třetí Sebastian Samuelsson o 36,8 sekundy. Z Čechů byl nejlepší 20. Ondřej  Moravec.

V Novém Městě na Moravě dnes zbývá odjet ještě stíhací závod žen (17:00). Muže čeká v neděli od 11:45 hromadný start.