Přesná, ale pomalá střelba. Krčmářovi ve sprintu v Hochfilzenu přinesla 20. místo

14. prosince, 2018

Michal Krčmář i v Hochfilzenu potvrzuje roli české jedničky. S čistou střelbou by si však ve sprintu přál trochu lepší umístění než 20. místo.

Závod ve zkratce

Čeští muži se ve sprintu prali s náročnou střelnicí i s tratí. Nejlépe si poradil Michal Krčmář, který podruhé v sezóně udržel čisté konto. Jenže střílel pomalu a ani 34. běžecký čas ho nemohl dostat výš než na 20. místo.

Hodnocení trenéra Zdeňka Vítka tak nemohlo být kladné, zvlášť když další Češi zůstali za bodovanou 40. Michal Šlesingr skončil s jednou chybou 46., dvakrát nepřesný Ondřej Moravec dojel až 57.

U Ondřeje Moravce se zatím neblýská na lepší časy.

Poměrně slušně si vedl junior Jakub Štvrtecký, který do Hochfilzenu odcestoval na poslední chvíli po onemocnění Tomáše Krupčíka. Při druhém startu ve Světovém poháru musel obroužit dvě trestná kola, ale díky 35. času si dojel pro 61. místo. Premiérová účast ve stíhacím závodě mu unikla pouze o 1,3 sekundy. Adam Václavík obsadil se čtyřmi chybami 86. příčku.

Kuba Štvrtecký alias Čtvrtek za to v posledním kole pořádně vzal.

Ani chyba při závěrečném výstřelu nepřipravila o třetí vítězství v řadě Johannese Thingnese Bøho. Po trápení z Pokljuky pořádně zabral Martin Fourcade. Střílel čistě a byl druhý nejrychlejší na trati, což mu zaručilo druhé místo. Stupně vítězů doplnil Němec Benedikt Doll.

Martin Fourcade se vrátil mezi nejlepší, ale asi by se raději viděl uprostřed pódia.

Zajímavá čísla

• Johannes Thingnes Bø ovládl v Hochfilzenu už svůj čtvrtý závod Světového poháru. Rakouské středisko tak pro něj je tím nejúspěšnějším spolu s Annecy – Le Grand-Bornand.
  • Nor opět zaznamenal suverénně nejrychlejší běžecký čas. Na druhého Martina Fourcada měl k dobru 30,2 sekundy.
  • Nejlepším Čechem byl v Hochfilzenu potřetí v řadě Michal Krčmář. Oproti loňskému sprintu si polepšil o 6 příček.
  • Krčmář poslední kolo absolvoval opět s Fourcadem, což se projevilo na jeho běžecké čase. Po 49. a 39. místě v běžeckém pořadí byl ve třetím okruhu 26. nejrychlejší.
  • Celkově zaznamenal Krčmář jako nejlepší z Čechů 34. čas, ale jen o osm desetin za ním figuroval junior Jakub Štvrtecký.
  • Štvrtecký předvedl v posledním kole heroický výkon, zapsal 22. nejrychlejší čas, posunul se oproti střelnici o 11 míst, ale nakonec těsně prohrál bitvu o účast ve stíhačce.
  • Všichni čeští biatlonisté strávili na střelnici více než minutu, přitom bezchybný Antonin Guigonnat zvládl sestřelit terče za 46 sekund.
  • Čeští muži dnes zaznamenali 10. nejlepší bodový součet (300 b) do Poháru národů, stejná příčka jim patří i celkově. Nejúspěšnější dnes byli se 433 body Francouzi.

Muži včetně trojice Čechů se pustí v sobotu Hochfilzenu do stíhacího závodu. Ten začíná ve 14:45. Ženy čeká stíhačka už od 11:30.