Prvního kola Českého poháru žactva se v NMNM zúčastnilo téměř 300 dětí!

08. ledna, 2018

Nové Město na Moravě hostilo ve dnech 5.-7. ledna I. kolo Českého poháru žactva, při kterém se závodilo volnou technikou. V sobotních mlhou zahalených vytrvalostních závodech se na start postavilo celkem 297 žákyň a žáků (!), v nedělních sprintech pak vyběhlo do Vysočina Areny jen o čtyři děti méně! Dvojnásobnými vítězi prvního kola se stali Nela Johnová z Jilemnice (kategorie žákyň B1), Svatava Mikysková z Letohradu (žákyně C2) a Lukáš Kulhánek z KB Krkonoše (žáci B1).

Uprostřed Nela Johnová z Jilemnice po svém vítězství ve vytrvalostním závodě. Vlevo Inka Babánková ze Střelky Brno, vpravo Natálie Dlabová z Jilemnice

Uprostřed Nela Johnová z Jilemnice (žákyně B1) po svém vítězství ve vytrvalostním závodě. Vlevo Inka Babánková ze Střelky Brno, vpravo Natálie Dlabová z Jilemnice

Zastavme se u členění kategorií, právě to představuje novinku Českého poháru resp. celé sezóny. Zjednodušeně řečeno, kategorie B (mladší žactvo) a C (starší žactvo) jsou ještě rozděleny na jednotlivé ročníky (B1/B2 a C1/C2). Pokud tedy ještě rozdělíme startovní pole na kluky a holky, hodnotíme v každém závodě osm kategorií. Více o novince píšeme v článku „Zima se blíží. Co se mění v pokynech a pravidlech.“ Důvodem uvedené změny je jednak enormní nárůst počtu startujících, a také rozdíly ve fyzickém vývoji jednotlivých dětí.

Dvakrát vyhrála také letohradská Svatava Mikysková (žákyně C2) . Druhá ve vytrvalostním závodě skončila Lenka Bártová ze Starého Města pod Landštejnem, bronz potěšil Karolínu Nyklesovou z Elánu Zruč

Dvakrát vyhrála také Svatava Mikysková z Letohradu (žákyně C2) . Druhá ve vytrvalostním závodě skončila Lenka Bártová ze Starého Města pod Landštejnem, bronz potěšil Karolínu Nyklesovou z Elánu Zruč

Nedílnou součástí úvodního kola Českého poháru bylo i společné mazání klubů, které koordinoval letohradský Jirka Faltus. Obdiv si zaslouží všichni, kteří se aktivně zapojili ať už při samotném mazání (čištění, nanášení vosků, strukturování, kartáčování) nebo při označování lyží či jejich distribuci do startovního prostoru. Vždyť každý den bylo nutné připravit téměř 300 párů lyží! Díky!

Společné mazání. To byly hodiny a hodiny tvrdé práce pro zástupce téměř všech klubů...

Společné mazání. To byly hodiny a hodiny tvrdé práce pro zástupce téměř všech klubů…

...a to máte: značení, smývání, mazání, struktury, kartáčování, řazení, nošení

…a to máte: značení, smývání, mazání, struktury, kartáčování, řazení, nošení

Poděkování také míří  i k novoměstskému týmu Miroslava Handschuha za bezproblémový průběh závodů. Druhé kolo ČP žactva hostí 19. – 21. 1. Letohrad. Na programu budou závody klasickou technikou, konkrétně závody s hromadným startem a sprinty.

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ, I. kolo České poháru žactva – VÝSLEDKY

Sobota 6. 1. 2018 – vytrvalostní závody

Neděle 7. 1. 2018 – sprinty

Lukáš Kulhánek z KB Krkonoše (žáci B1) se raduje z prvního zlata. Na stupních vítězů mu sekundují Jakub Boušek ze Sokola Stachy (vlevo) a letohradský Filip Mikyska

Lukáš Kulhánek z KB Krkonoše (žáci B1) se raduje ze svého prvního zlata. Na stupních vítězů mu sekundují Jakub Boušek ze Sokola Stachy (vlevo) a letohradský Filip Mikyska