Ve sprintu IBU Cupu bodovali Michal Šlesingr, Adam Václavík a Lída Horká

19. ledna, 2019

Dvacátá příčka Michala Šlesingra se stala nejlepším výsledkem českých biatlonistů ve sprintech V. kola IBU Cupu v německém Arberu na jižních svazích Šumavy. Bodoval také 32. v pořadí Adam Václavík, který však stejně jako před týdnem v polských Dusznikách vyhořel střelecky. Na kontě měl pět (!) trestných kol. V kategorii žen dokázala podruhé v sezóně bodovat Lída Horká, jež po čtyřech chybách na střelnici doběhla v 7,5 km dlouhém závode na 34. místě.

Bezchybně střílející juniorka Eliška Svobodová obsadila 42. pozici. Pětapadesátá skončila Anna Tkadlecová. Do nedělního stíhacího závodu postoupil i 55. v pořadí Milan Žemlička. Naopak mimo postupové příčky zůstali David Tolar (67.), Ondřej Hošek (75.) a Tereza Vinklárková (70.).

Hledání Adama Václavíka na střelnici stále pokračuje…

Aleš Ligaun, trenér mužů v IBU
„Výkon Michala Šlesingra odpovídal jeho dlouhé pauze zapříčiněné nepříjemným zraněním. Na střelnici, ale ukázal, že je zkušeným závodníkem, a proto má za sebou dobrý závod. Hodně body pomohl i našemu týmu. Adam podal opět skvělý výkon ve stopě, ale byl to takový „splašený zajíc“. Na střelnici propadl. Vleže, bohužel, nedokázal včas zareagovat na podmínky a chyboval. Stojka už byla jen důsledkem předchozího nezdaru. Milan Žemlička začal výborně, ale ve druhém kole mu trochu došly síly, a proto ve stojce mířil vedle a přišel o body. Rozhodli jsem se, že mu prospěje odpočinek a do stíhačky nenastoupí.“

Lída Horká se dočkala podruhé v sezóně bodovaných příček. Až se tahle skvělá běžkyně jednou opravdu trefí…

Tomáš Kašpar, trenér žen v IBU Cupu
„Máme radost, že Lída Horká se vrátila na bodované pozice. Snad jí to zvedne sebevědomí. I když stále platí, že vstoje dělá chyby, kterým nerozumíme… Anna, a to se opakuji, je výbornou střelkyní. Pokud ve své silnější stránce neuspěje, neboduje. A to byl dnešní případ. Naopak radost mám z výkonu Elišky Svobodové. Střílela bezchybně a zůstala pouze 11 sekund za body. Vzhledem k tomu, že je prvním rokem juniorkou, nejrychlejším prostě ještě nestačí. To se však časem změní. Terka Vinklárková stále doplácí na půlroční pauzu způsobenou nemocemi. Zřejmě ji nyní z IBU Cupu stáhneme, aby mohla doma kvalitně potrénovat.“