Závěrečný hromadný start žen v Ruhpoldingu vyhrála domácí Preußová

21. ledna, 2019

Pátý díl Světového poháru v německém Ruhpoldingu v neděli uzavřel závod s hromadným startem žen. Premiérové vítězství v kariéře oslavila na domácí půdě Franziska Preußová, když měla v závěru víc sil než Ingrid Tandrevoldová. České reprezentantky se do hromadného startu neprobojovaly.

Závod ve zkratce

V Oberhofu se němečtí fanoušci vítězství svých oblíbenců nedočkali, v Ruhpoldingu si museli počkat až do závěrečného závodu s hromadným startem žen. Před čtvrtou střelbou na čele závodu byly Němky Franziska Preußová a Denise Herrmannová, spolu s nimi pak Norka Ingrid Tandrevoldová, Italka Lisa Vittozziová a o kousek dál Švédka Linn Perssonová.

Preußová s Tandrevoldovou zastřílely počtvrté za nula a v závěrečném kole si to rozdaly o vítězství, které by pro obě bylo premiérové. Nakonec o pouhé dvě desetiny sekundy vyhrála k radosti zaplněných tribun Preußová.

Bylo to drama až do konce!

Čistě počtvrté zastřílela i Perssonová, ale v závěrečném kole neodolala tlaku soupeřek a dojela sedmá. Třetí místo a pátou medaili v sezóně získala Paulína Fialková.

V čele Světového poháru nadále figuruje Dorothea Wiererová, ale její náskok na Lisu Vittozziovou je už jen 18bodový. Paulína Fialková ztrácí 49 bodů. Z českých biatlonistek je nejvýše 38. Eva Puskarčíková.

Zajímavá čísla

• Vítězka Franziska Preußová zaznamenala až 15. běžecký čas, když ztratila 34,4 sekundy na svou krajanku Denise Herrmannovou.
  • Preußová byla zároveň o 22 sekund pomalejší než její soupeřka Ingrid Tandrevoldová.
  • Norka ale měla až 24. střelecký čas, celkově střílela právě o 22 sekund pomaleji než Němka.
  • Nejrychlejší střelkyní byla Lena Häckiová, která zazářila hlavně 19sekundovou úvodní ležkou. Navíc musela jen na jedno trestné kolo.
  • Hromadný start přinesl velký švédský úspěch, do elitní desítky se vešly čtvrtá Hanna Öbergová, sedmá Linn Perssonová a desátá Mona Brorssonová.

Preußová vyhrála závod především na střelnici

Světový pohár už i s českou účastí pokračuje ve čtvrtek ve 14:30 sprintem žen v italském Antholzi. V pátek ve stejný čas a ve stejné disciplíně budou závodit muži.