ZiBiNa - Zimní biatlonové naděje 2015

11. března, 2015

V letošním roce se poprvé bude konat očekávaná zimní forma týdenního žákovského kempu, pro naše mladé biatlonisty. Akce se uskuteční na sklonku zimní sezóny, poslední březnový týden. Hlavní náplní biatlonového kempu bude příprava mladých biatlonistů, zaměřena na techniku lyžování (klasika, skate), střelbu, dovednosti na lyžích, obratnost, soutěžení a získávání nových zkušeností.

Místo konání: Vysočina aréna Nové Město na Moravě
Termín: 22.3. – 28.3. 2015 (čas příjezdu bude upřesněn, konec v sobotu odpoledne)
Účast dětí: ročník narození 2001 – 2003

Klíč účasti dětí z biatlonových klubů je téměř stejný, jako na loňském letním kempu. Přihlédli jsme k počtu startujících sportovců v kompletním zimním ČP 2015 a také k počtu zařazených sportovců do podpory Talentované mládeže, SCM, či SCM sledování z jednotlivých klubů. Cílem je dát o něco větší prostor klubům s velkou základnou a velmi dobrými výsledky, ale také dát možnost menším klubům k rozvoji a podpořit je tak v jejich další práci.

Účast dle tohoto klíče:
4 sportovci z klubu: KB Letohrad
3 sportovci z klubu: SKP Kornspitz, SK Nové Město n/M, KB Jilemnice
2 sportovci z klubu: Střelka Brno, KB Krkonoše, Rožnov p/R, SKP Harrachov, Staré Město p/L, Elán Zruč, Rover Praha, Poruba, Tatran
1 sportovec z klubu: Břidličná, Horní Stakory, Strakonice, Jílové, Manušice, Halenkovice, Horní Branná, Plzeň Litice, Velké Karlovice, Třebíč, VsetínBobrky

Nemusíte mít obavy, pokud pojede pouze jeden sportovec z klubu, děti se znají ze závodů, kolektiv funguje vždy výborně a hned si najdou nové kamarády.

Úhrada:
Český svaz biatlonu bude všem sportovcům hradit náklady na ubytování a stravování, dopravu tam i zpět si zajišťuje a hradí každý klub sám.

Účast trenérů:
Profesionální trenéři SpS – SKP Kornspitz, KB Letohrad, SK NMnM, KB Jilemnice  (Aleš Lejsek, Jiří Faltus, Michaela Buchtová, Jan Sucharda + další z řad vedoucích trenérů SpS).

Jmenovité přihlášky zasílejte nejpozději do 18.3. 2015 na adresu m.buchtova@seznam.cz.

Náplň ZiBiNy:
Hlavní náplní by měla být technika běhu na lyžích – jak v klasice, tak bruslení. Rozvoj základních lyžařských dovedností a osvojování si nových, rovnováha, obratnost, střelba, herní prvky tréninku a soutěžení. Kompenzace pohybového zatížení.

Další podrobné informace naleznete zde: Info ZiBiNa

Těšíme se, s pozdravem za trenéry Michaela Buchtová