Hostiteli světových šampionátů budou Anterselva a Ťumen

04. září, 2016

Biatlonové hnutí zná další hostitele světových šampionátů, rozhodl o tom dnes 12. kongres Mezinárodní biatlonové unie v moldavském Kišiněvu. Italská Anterselva uspořádá mistrovství světa v roce 2020 a ruský Ťumen o rok později. Znamená to, že se svojí kandidaturou neuspěly německý Oberhof (2020), ani slovinská Pokljuka (2020 i 2021) a bohužel ani Nové Město na Moravě (2021). Hostitelem dalšího kongresu IBU bude roku 2018 Poreč v Chorvatsku.

„Samozřejmě jsme zklamaní,“ řekl Libor Vlček, I. viceprezident Českého svazu biatlonu a přímý účastník Kongresu IBU. „Na druhou stranu však musím dodat, že v rámci férové kandidatury jsme udělali pro úspěch maximum. Děkujeme proto všem, kteří nás podpořili, kteří nám pomohli a samozřejmě blahopřejeme Ťumenu k jeho vítězství.“

Prvního viceprezidenta mrzelo, že vniveč přišlo i úsilí reprezentantů Gabriely Koukalové, Ondřeje Moravce a šéftrenéra Ondřeje Rybáře, kteří do Kišiněvu mimořádně přicestovali. “Myslím, že jsme jím naším plánem trochu narušili přípravu, ale věřím, že v zimě budou na startu v plné síle. Moc si jejich podpory vážíme.”

Co bude s vrcholným biatlonem na českém území dále? „Naším cílem bude dostat do Nového Města co nejvíce závodů Světového poháru,“ dodává Libor Vlček. Jistotou je Světový pohár v prosinci 2016. O pořadatelích SP na další olympijský cyklus se bude rozhodovat v průběhu podzimu letošního roku.

 

Pořadatelé vrcholných akcí 2017 – 2022:
Mistrovství světa
2017 – Hochfilzen, Rakousko
2019 – Oestersund, Švédsko
2020 – Anterselva, Itálie
2021 – Ťumen, Rusko

Olympijské hry
2018 – Pchjongčchang, Jižní Korea
2022 – Peking, Čína

 

Foto: IBU