Sedm sportovců dokázalo vyhrát oba závody III. kola ČP v Jáchymově!

05. září, 2017

Celkem 809 startujících mělo dvoudenní III. kolo Českého poháru v letním biatlonu v kategoriích žactva, dorostu a dospělých, které ve dnech 2.-3. září uspořádal v Jáchymově klub Rover Praha. V žactvu startovalo v sobotu a v neděli celkem 482 mladých adeptů biatlonu, v dorostu a dospělých absolvovalo trať III. kolo ČP dohromady 327 účastníků.  Závodníci v kategoriích dorostu a dospělých běželi v sobotu klasický sprint, kdežto žactvo mělo na programu sprint se skupinovým startem. Naopak tradičním sprintem zahájilo nedělní program žactvo a dospělí jej završili stíhacími závody.

Zaplněná střelnice v areálu Eduard u Jáchymova

Zaplněná střelnice v areálu Eduard u Jáchymova

Déšť z krušných hor s počátkem víkendu víceméně odešel, a tak areál Eduard nabídl závodníkům ideální běžecké podmínky, byť s trochou bláta. Nejlépe toho napříč kategoriemi využilo sedm závodníků, kteří dokázali vyhrát v sobotu i v neděli. Mezi žákyněmi B se to podařilo Agátě Tušlové ze Sokola Stachy, v kategorii mladší dorostenek byla vždy nejlepší Zuzana Doležalová z Třebíče a mezi staršími dorostenkami Amanda Baxová z Roveru Praha. Dvě vítězství mají dále na kontě: juniorka Dagmar Dvořáková ze Střelky Brno, Pavla Schorná (ženy A) ze Starého Města pod Landštejnem, Radka Coufalová (ženy B) z Ostravy a David Tolar (muži A) z SKP Kornspitz.

Momentka ze stíhacího závod mužů a juniorů. V popředí Marina Valek z Kapslovny (v cíli nakonec 6.), v zadu Luboš Schorný ze Starého Města pod Landštejnem. Mezi nimi s číslem 11 junior Daniel Krajbich z Roveru Praha.

Momentka ze stíhacího závod mužů a juniorů. V popředí Marian Valek z Kapslovny (v cíli nakonec 6.), vzadu Luboš Schorný ze Starého Města pod Landštejnem (3.). Mezi nimi s číslem 11 junior Daniel Krejbich z Roveru Praha (10.).

“Vzhledem ke skutečnosti, že před závody nám po dva dny pršelo, dopadlo po sportovní stránce třetí kolo Českého poháru dobře,” řekl s úlevou v hlase ředitel závodů Jan “Hugo” Novák. “Osvědčilo se nám i umístění občerstvení do prostoru za střelnicí nebo řešení šaten u startu cíle. Věřím také, že mužům se líbila nová trať.”  

Česlo závodu ve sprintu se skupinovým startem starších žáků. Ve vedení je Jindřich Poledník ze Starého Města pod Landštejnem, v cíli nakonec druhý. Za ním s číslem 182 pozdější vítěz František Palla z Halenkovic

Čelo závodu ve sprintu se skupinovým startem starších žáků. Ve vedení je Jindřich Poledník ze Starého Města pod Landštejnem, v cíli nakonec druhý. Za ním s číslem 182 pozdější vítěz František Palla z Halenkovic

Třetí kolo Českého poháru bylo současně posledním kláním před mistrovskými závody v letním biatlonu. Šampionát žáků se uskuteční 16.-17. 9. v Letohradu, MČR pro dorost a dospělé proběhne 30. 9. – 1. 10. v Bystřici pod Hostýnem.

Ještě předtím je na programu také Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, které se tradičně odehraje v Letohradu, a to už ve dnech 9.-10. 9.

Zaplněné "auditorium" při vyhlášení výsledků. S mikrofonem ředitel závod Jan "Hugo" Novák.

Zaplněné “auditorium” při vyhlášení výsledků. S mikrofonem ředitel III. kola ČP Jan “Hugo” Novák

Výsledky III. kola ČP v letním biatlonu 2017

Sobota
Sprint – dorost a dospělí
Sprint se skupinových startem – žactvo

Neděle
Sprint – žactvo
Stíhací závody – dorost a dospělí

 

Tomáš Hermann

Foto: Rover Praha