Kritické sněhové podmínky ovlivňují nominační II. kolo Českého poháru dorostu a juniorů

11. ledna, 2018

Náročné podmínky čekají na účastníky II. kola Českého poháru pro kategorie dorostu a juniorů, které od pátku 12. 1. do neděle 14. 1. hostí Jablonec nad Nisou. Vzhledem ke kritickému stavu sněhové pokrývky v areálu Mšeno–Břízky byly zrušeny závody dospělých, tedy žen, mužů i veteránských kategorií, jako i původní charakter závodů – Mistrovství České republiky! Více jsme o tom informovali v článku: Úprava programu a účast na MČR D+D v Jablonci n/N 13. – 14. 1. 2018

„Situace je opravdu hraniční,“ říká ředitel závodu Jan Matouš z pořádajícího klubu SKP Kornspitz. „Závodit se bude mezi biatlonovým a lyžařským areálem, přičemž na stadion budou závodníci zajíždět jen na střelbu. Další okruhy jsou pak situovány u lyžařských tratí.“ Během pátečních tréninků budou platit rozsáhlejší omezení. „Určitě neotevřeme celou trať,“ zdůrazňuje Jan Matouš. „Kritická místa musíme chránit, protože sníh už nemáme odkud vozit.“

MCR Biatlon exhibice Jablonec 2017 hi-res_08

I přes obtíže však jsou pořadatelé připraveni závody uskutečnit. Je to důležité i z pohledu kvalifikace na mezinárodní akce. „Po druhém kole českého poháru budeme uzavírat nominaci na evropský juniorský šampionát v Pokljuce. Tam počítáme s účastí šesti juniorů i juniorek,“ říká Vlastimil Vávra člen výboru Českého svazu biatlonu pro práci s mládeží a trenér juniorů. „Současně chceme využít i skutečnosti, že k nám do Nového Města byl přeložen Junior IBU Cup z Polska. Toho se zúčastní všichni nominovaní na ME a jeden junior a jedna juniorka navíc. Naplníme tedy celou kvótu sedmi startujících.“ Nominovaní na ME budou navíc tvořit základ reprezentace na MSJ a D v Estonsku na přelomu února a března. „Protože světový šampionát je určen i dorostencům, přihlédneme v nominaci i k výsledkům třetího kola Českého poháru v Harrachově,“ upřesňuje Vlastimil Vávra..

MCR Biatlon exhibice Jablonec 2017 hi-res_29

V rámci Českého poháru absolvují navíc dorostenci dvě soutěže, které spolupořádáme s našimi partnery. Jednak v kategoriích dorostenky A a B a dorostenci A i B bojují o žlutý trikot Viessmann vedoucího závodníka průběžné klasifikace Českého poháru. Společnost Hamé je pak garantem soutěže o nejlepšího střelce, přičemž se hodnotí kategorie dorostenek a dorostenců vždy jako celek. Vedoucí závodník získává červené startovní číslo.

Se žlutými startovními čísly Viessmann do sobotního sprintu vyběhnou: Agáta Svobodová (dorostenky A – SKP Kornspitz), Adéla Chlupová (dorostenky B – SG Jablonec), Miloš Pokorný (dorostenci A – Jilemnice), Tomáš Mikyska (dorostenci B – Letohrad). Červená startovní čísla Hame ponesou Magdalena Bergerová a Marek Grusz, oba z Jilemnice.

MCR Biatlon exhibice Jablonec 2017 hi-res_48

 

Průběžné výsledky Českého poháru – soutěž Viessmann o žlutý trikot

Střelecká soutěž HAMÉ 2017-18 (1)

 

Tomáš Hermann

Foto: Miloš Lubas