„Dřevěné nohy“ a zlomená hůl seslaly Veroniku Vítkovou na 27. místo v „masáku“

21. ledna, 2018

Nikoliv se soupeřkami, ale především se svojí velkou únavou bojovala Veronika Vítková v dnešním závodě s hromadným startem VI. kola Světového poháru v italské Anterselvě. K tomu jí ani nepřálo štěstí, protože v průběhu druhého kola jí Laura Dahlmaierová přerazila hůl… Česká jednička právě probíhající sezóny nakonec po třech chybách na střelnici doběhla na 27. pozici. Vyhrála Darja Domračevová z Beloruska, před Anastázií Kuzminovou ze Slovenska a Finkou Kaisou Maekaeraeinenovou.

„Od prvního kola bylo zřejmé, že Veronika bojuje s velkou únavou. Myslím, že se jí dnes v masáku sečetl celý druhý trimestr od Oberhofu až sem po Anterselvu. Jela trochu přes závit. Ani s nulou by její výsledek nebyl o moc lepší. Pro nás je však podstatné, jak Veronika závodila v průběhu celého trimestru. A za sebou má skvělé výsledky, včetně třech třetích míst,“ hodnotil vystoupení Veroniky Vítkové asistent trenéra Jiří Holubec.

Veronika Vítková po projetí cílem !bolavého" závodu s hromadným startem

Veronika Vítková po projetí cílem !bolavého” závodu s hromadným startem

 

Veronika Vítková se přiznala, že za sebou má určitě nejtěžší závod sezóny. „Přišlo mi, jako bych celou trať běžela na dřevěných nohách. Už v sobotu jsem se hodně trápila, ale dnes to byl extra očistec.“ A jak viděla „střet“ s Laurou Dahlmaierovou? „Moc jsem nepochopila, kam se Laura cpala. Prostě jsem najednou byla bez hole. Takže v tom trápení jsem musela ještě dva kopce vyjet o jedné holi…,“ líčila, co jí na trati potkalo.

Teď se Veronika Vítková především těší domů. „A to znamená, že nás bude čekat několik dnů odpočinku,“  usmála se lehce nad touto myšlenkou. Do závěrečné olympijské přípravy půjde v dobrém rozpoložení. „Na dnešek se budu snažit rychle zapomenout. Chci se odrazit od předchozích výsledků, které byly super.“

 

ANTHOLZ/ANTERSELVA – výsledky závodu s hromadným startem žen na 12,5 km

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík