Jiří Hamza staronovým prezidentem Českého svazu biatlonu

05. května, 2018

V brněnském hotelu Holiday Inn proběhla v sobotu 5. května Valná hromada Českého svazu biatlonu, na které byl zvolen nový Výkonný výbor i nový prezident ČSB. A protože má český biatlon za sebou úspěšné období, jak po stránce sportovní, tak po stránce finanční, obě výkonné složky nedoznaly velkých změn. V nejvyšší funkci prezidenta ČSB byl opět potvrzen Jiří Hamza, jeho nejbližšími spolupracovníky budou Libor Vlček, viceprezident pro ekonomiku a marketing, a Vlastimil Jakeš, viceprezident pro biatlon.

„Naším cílem pro další funkční období je udržet biatlon na pozicích, na které se v posledních letech dostal,“ začal představovat cíle Jiří Hamza. „Důraz budeme klást na rozvoj mládeže a trenérského zabezpečení. Za důležité považujeme i další investice do sportovní infrastruktury. Naší snahou je také nadále pořádat v České republice velké sportovní akce.“ V roce 2018 se čeští fanoušci mohou těšit na mistrovství světa v letním biatlonu (22.-26. srpna), a také na III. kolo Světového poháru (20. – 23. prosince). Obě akce se uskuteční v Novém Městě na Moravě. 

„Uvažujeme také o intenzivnějším zapojení do struktur Mezinárodní biatlonové unie,“ podotkl Jiří Hamza. Kongres IBU se uskuteční počátkem září letošního roku. Jednoznačným cílem pro staronového prezidenta ČSB i nový Výkonný výbor zůstává český biatlon. „To je priorita,“ podotkl Jiří Hamza.

Zlato smíšené štafety Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Mihal Šlesingr a Ondřej Moravec patří k nejvýraznějším sportovním úspěchům let 2014-2018

Dalšími členy Výkonného výboru jsou Vojtěch Zicháček (letní biatlon), Michal Zicháček (sportovně-technická a legislativní činnost) a Jan Novák (práce s mládeží). Právě Jan Novák z Prahy je nový členem výboru. Ve funkci nahradil dlouholetého člena výboru Vlastimila Vávru, který letos nekandidoval.

 

Nové vedení Českého svazu biatlonu

Prezident ČSB
Jiří Hamza (Nové Město na Moravě)

Viceprezident pro ekonomiku a marketing
Libor Vlček (Letohrad)

Viceprezident pro biatlon
Vlastimil Jakeš (Nové Město na Moravě)

Člen výboru pro letní biatlon
Vojtěch Zicháček (Bystřice p/Hostýnem)

Člen výboru pro sportovně-technickou a legislativní činnost
Michal Zicháček, Ph.D. (Bystřice p/Hostýnem)

Člen výboru pro práci s mládeží
Jan Novák (Praha)

Členové kontrolní a revizní komise
Zbyšek Škrabal, předseda (Olomouc)
Iveta Roubíčková (Jablonec n/Nisou)
Věra Bystřická (Zruč)

 

-tjh-