Horko, hodně závodníků a použití čipů charakterizovaly I. kolo ČP v letním biatlonu v Letohradu

11. června, 2018

Téměř tisícovka startujících v kategoriích žactva, dorostu a dospělých absolvovala v sobotu a v neděli I. kolo Českého poháru v letním biatlonu, který hostil areál Šedivský lom v Letohradu. K sobotním sprintům bylo přihlášeno 490 závodníků, k nedělním sprintům se štafetou střelbou dokonce 495 biatlonistů! Stejně jako v celé České republice i na východě Čech panovalo o víkendu horké letní počasí, které v neděli zmírnila občasná oblačnost.

Čipy měli všichni závodníci na levé noze, jako v tomto případě letohradská dorostenka B Lucie Motlová

Zásadní novinku úvodního kola Českého poháru představovalo nasazení „čipů“, které měl každý startující na levé noze. Čipy snímaly čas na startu, na trati, na trestném kole a samozřejmě i v cíli. Tato technologie se bude využívat i v dalších kolech Českého poháru a samozřejmě i během mistrovských závodů.

“Cílový koberec”. Metu právě protíná dvojnásobný vítěz mezi žáky C Jakub Milán ze Střelky Brno

Vysoké počty startujících, a to zejména v kategoriích dorostu a dospělých, se ukázaly jako limitní i pro střelnice s 25 stavy v případě intervalového startu po 20 sekundách. Vzhledem k umístění zbraní ve stojanech a střídání stavů pro polohy vleže/vstoje, docházelo často k tzv. „nezaviněnému zdržení“. Možná námět pro Komisi letního biatlonu…

Na střelnici bylo neustále plno…

Celkem v šesti z 18 kategorií (od žákyň A po muže C) jsme v Letohradě poznali dvojnásobné vítěze. V sobotu i v neděli na nejcennější zlatý kov dosáhli: Anežka Poledníková (žákyně A – Staré Město pod Landštejnem – na úvodním snímku), Lukáš Kulhánek (žáci B – KB Krkonoše), Jakub Milán (žáci C – Střelka Brno), Pavla Schorná (ženy A – Staré Město pod Landštejnem), Jiří Kanta (muži A – Plzeň Litice) a Simona Elvy (ženy B – Kapslovna). Pouze čtyři desetiny vteřiny pak dělily od druhého triumfu Lenku Bártovou ze Starého Města pod Landštejnem v kategorii dorostenek A.

Mezi dvojnásobné vítěze se zapsal také Lukáš Kulhánek (žáci B) z vrchlabského KB Krkonoše

 

Druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu bude hostit Bystřice pod Hostýnem, a to už v termínu 23. – 24. června!

 

Výsledky I. kola Českého poháru v letním biatlonu, Letohrad, 9. – 10. 6. 2018
Sobota – sprint, žactvo
Sobota – sprint, dorost a dospělí
Neděle – sprint se štafetovou střelbou, žactvo
Neděle – sprint se štafetovou střelbou, dorost a dospělí

 

 

Tomáš Hermann
Foto: Igor Lána