Češi v akci, 22. 3. – Poslední sprint sezóny absolvují v Oslu také muži

22. března, 2019

Pět českých reprezentantů nastoupí do závěrečného sprintu Světového poháru. Ondřej Moravec a Michal Šlesingr už v Oslu jednou zvítězili, dobré vzpomínky má na tento areál také Michal Krčmář. Naopak Tomáš Krupčík a Jakub Štvrtecký v Oslu neposbírali moc zkušenosti. Oproti včerejšku se má trochu ochladit, na zhruba pět stupňů. Týmy počítají s tím, že trať bude na začátku rychlejší, proto uvidíme všechny favority v první třetině startovního pole. Celkem bude na startu 113 závodníků.

Čeští trenéři poslali do první skupiny Ondřeje Moravce (č. 23) a Michala Krčmáře (č. 27). Moravec skončil v posledním sprintu v Oslu 28., ale také už tu byl v této disciplíně dvakrát sedmý. Ještě raději však vzpomíná na rok 2013, kdy vyhrál hromadný start. Krčmář bude obhajovat 37. místo, ale i pro něj platí, že má na Holmenkollen lepší vzpomínky. Na Mistrovství světa v roce 2016 si zde zajel své maximum, ve vytrvalostním závodě byl pátý.

Jen dva závody absolvoval v Oslu Tomáš Krupčík (č. 46), v roce 2015 tu posbíral 66. a 54. místo. Se svou momentální formou ale může pomýšlet na jiné pozice, na Mistrovství světa v Östersundu v hromadném startu premiérově sahal po umístění v elitní desítce.

Je to už 11 let, co na Holmenkollenu ovládl závod s hromadným startem Michal Šlesingr (č. 89). Jeho triumf možná sledoval v televizi tehdy desetiletý Jakub Štvrtecký (č. 105). Český junior si zase v Oslu loni prožil debut ve Světovém poháru, ve sprintu dojel 80.

Dnešní sprint (spolu se sobotní stíhačkou) bude podstatný pro kvalifikaci do nedělního hromadného startu. Tam by neměl chybět člen Top 25 Světového poháru Krčmář, naopak další Češi musí spoléhat na to, že se vejdou mezi 5 biatlonistů s nejlepšími výsledky v Oslu.

16:15 – Světový pohár – sprint mužů

  • Česká čísla: 23. Ondřej Moravec, 27. Michal Krčmář, 46. Tomáš Krupčík, 89. Michal Šlesingr, 105. Jakub Štvrtecký
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 16:10 ČT sport, 16:24 Eurosport 1
  • Online výsledky

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík